Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. IV Powiatowy Dzień Bezpieczeństwa ph. "Bezpieczna rodzina"

IV Powiatowy Dzień Bezpieczeństwa ph. "Bezpieczna rodzina"

16 czerwca 2024 r., na terenie zespołu dworsko- parkowego w Brniu odbędzie się czwarta edycja Powiatowego Dnia Bezpieczeństwa. Jego organizatorami są Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej i Centrum Polonii – Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu, a partnerami Komenda Powiatowa Policji w Dąbrowie Tarnowskiej i Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej.

Tematem przewodnim wydarzenia jest szeroko pojęte bezpieczeństwo (m.in. w ruchu drogowym, przeciwpożarowe, zdrowotne), a każda edycja przebiega pod innym hasłem. W tym roku szczególny nacisk położony zostanie na aspekt bezpieczeństwa rodzin i bezpieczeństwo międzypokoleniowe – dzieci, rodziców, dziadków.

Przypomnienie ogólnych zasad bezpieczeństwa jest szczególnie ważne u progu rozpoczynających się wakacji i okresów urlopowych. Jak pokazują statystyki miesiące letnie to nie tylko czas wypoczynku, ale również czas, kiedy znacznie wzrasta liczba wypadków drogowych, utonięć, wypadkach w rolnictwie i innych, które niejednokrotnie kończą się tragicznie. Chcemy ograniczyć liczbę tych zdarzeń poprzez edukację i zwiększenie świadomości mieszkańców na temat możliwych skutków podejmowanych przez nich działań.

Podczas Powiatowego Dnia Bezpieczeństwa zorganizowane zostaną m.in. pokazy działań ratowniczych w wykonaniu ratowników medycznych, strażaków oraz policjantów, konkursy z nagrodami na temat bezpiecznych zachowań z nagrodami dla dzieci i dorosłych, pokaz zabytkowych i unikatowych pojazdów, występy zespołów tańca nowoczesnego, strefa animacji dla dzieci. Na imprezie plenerowej nie zabraknie oczywiście kiełbasek z grilla oraz innych smakołyków przygotowanych między innymi przez członkinie kół gospodyń wiejskich. To tylko część atrakcji zaplanowanych na ten dzień - szczegółowe informacje na temat wydarzenia już wkrótce.

Organizatorzy zachęcają koła gospodyń wiejskich, a także przedstawicieli organizacji, firm i instytucji, których działalność jest związana z tematyką przedsięwzięcia do wystawiania stoisk podczas IV Powiatowego Dnia Bezpieczeństwa.

Deklaracje udziału w  wydarzeniu i zamiar wystawienia stoiska prosimy zgłaszać telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 15:00 na numer telefonu 14/642-24-31 wewn. 242 lub 243 w terminie do 31 maja 2024 r.