Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. W niedzielę wyjątkowy pokaz zabytkowych i unikatowych pojazdów!

W niedzielę wyjątkowy pokaz zabytkowych i unikatowych pojazdów!

W niedzielę wyjątkowy pokaz zabytkowych i unikatowych pojazdów!

W najbliższą niedzielę 16 czerwca 2024 r. zapraszamy do zespołu dworsko-parkowego w Brniu na wyjątkowy Pokaz Zabytkowych i Unikatowych Samochodów oraz Motocykli organizowany w ramach IV Powiatowego Dnia Bezpieczeństwa. Zaczynamy o godzinie 15:00. Organizatorami pokazu wzorem roku ubiegłego są Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej na czele ze Starostą Dąbrowskim Lesławem Wieczorkiem i Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Dąbrowie Tarnowskiej reprezentowany przez Mirosława Panka Przewodniczącego Związku. W tym roku do grona organizatorów dołączyła Fundacja Troska i Wiedza Powiśla Dąbrowskiego reprezentowana przez Prezesa Norberta Kopcia.

Patronat nad tegoroczną edycją wydarzenia objęła Fundacja Ewy i Sobiesława Zasady „Szerokiej Drogi”, której celem jest promowanie kultury motoryzacyjnej oraz wspieranie inicjatyw związanych z historią motoryzacji.

Na pokazie zobaczymy około 100 „perełek samochodowych i motocyklowych” nie tylko z Powiśla Dąbrowskiego, ale również z innych regionów Polski.

Wśród nich niewątpliwą atrakcją będzie samochód Opel Admirał z 1972 r., którym jeździł kardynał Karol Wojtyła – późniejszy papież i święty Jan Paweł II.

Pojazdy pojawią się również w stolicy powiatu, bowiem uczestnicy pokazu ok. godziny 17:00 wyruszą w kolumnie z Brnia do Dąbrowy Tarnowskiej. Przejazd będzie przebiegał trasą: Breń, Swarzów, Dąbrowa Tarnowska: ul. Grunwaldzka, ul. Berka Joselewicza, ul. Warszawska. Następnie pojazdy zatrzymają się na krótki postój na parkingu obok stacji paliw SASPOL, aby potem wyruszyć w drogę powrotną ul. Sucharskiego, ul. Grunwaldzką, przez Swarzów do Brnia (ok. godz. 18:00).

Ok. godziny 19:00 odbędzie się wręczenie nagród dla właścicieli wyróżnionych pojazdów. Wśród nich znajdą się między innymi unikatowe puchary zaprojektowane i wykonane przez uczniów Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu dąbrowskiego i okolic do udziału w tym wyjątkowym przedsięwzięciu. Pokaz będzie niewątpliwie wspaniałą okazją do obejrzenia pojazdów zabytkowych i unikatowych, wykonania pamiątkowych zdjęć oraz ciekawych rozmów. Nie może Was tu zabraknąć. Do zobaczenia na pokazie!

W najbliższą niedzielę 16 czerwca 2024 r. zapraszamy do zespołu dworsko-parkowego w Brniu na wyjątkowy Pokaz Zabytkowych i Unikatowych Samochodów oraz Motocykli organizowany w ramach IV Powiatowego Dnia Bezpieczeństwa. Zaczynamy o godzinie 15:00. Organizatorami pokazu wzorem roku ubiegłego są Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej na czele ze Starostą Dąbrowskim Lesławem Wieczorkiem i Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Dąbrowie Tarnowskiej reprezentowany przez Mirosława Panka Przewodniczącego Związku. W tym roku do grona organizatorów dołączyła Fundacja Troska i Wiedza Powiśla Dąbrowskiego reprezentowana przez Prezesa Norberta Kopcia. Patronat nad tegoroczną edycją wydarzenia objęła Fundacja Ewy i Sobiesława Zasady „Szerokiej Drogi”, której celem jest promowanie kultury motoryzacyjnej oraz wspieranie inicjatyw związanych z historią motoryzacji. Na pokazie zobaczymy około 100 „perełek samochodowych i motocyklowych” nie tylko z Powiśla Dąbrowskiego, ale również z innych regionów Polski. Wśród nich niewątpliwą atrakcją będzie samochód Opel Admirał z 1972 r., którym jeździł kardynał Karol Wojtyła – późniejszy papież i święty Jan Paweł II. Pojazdy pojawią się również w stolicy powiatu, bowiem uczestnicy pokazu ok. godziny 17:00 wyruszą w kolumnie z Brnia do Dąbrowy Tarnowskiej. Przejazd będzie przebiegał trasą: Breń, Swarzów, Dąbrowa Tarnowska: ul. Grunwaldzka, ul. Berka Joselewicza, ul. Warszawska. Następnie pojazdy zatrzymają się na krótki postój na parkingu obok stacji paliw SASPOL, aby potem wyruszyć w drogę powrotną ul. Sucharskiego, ul. Grunwaldzką, przez Swarzów do Brnia (ok. godz. 18:00). Ok. godziny 19:00 odbędzie się wręczenie nagród dla właścicieli wyróżnionych pojazdów. Wśród nich znajdą się między innymi unikatowe puchary zaprojektowane i wykonane przez uczniów Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie. Zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu dąbrowskiego i okolic do udziału w tym wyjątkowym przedsięwzięciu. Pokaz będzie niewątpliwie wspaniałą okazją do obejrzenia pojazdów zabytkowych i unikatowych, wykonania pamiątkowych zdjęć oraz ciekawych rozmów. Nie może Was tu zabraknąć. Do zobaczenia na pokazie!