Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Podróż po regionalnych tradycjach kulinarnych Powiatu Dąbrowskiego

Podróż po regionalnych tradycjach kulinarnych Powiatu Dąbrowskiego

Podróż po regionalnych tradycjach kulinarnych Powiatu Dąbrowskiego
16 czerwca 2024 r. podczas IV Powiatowego Dnia Bezpieczeństwa miało miejsce wyjątkowe kulinarne wydarzenie pn. „Spiżarnia Tradycji Powiatu Dąbrowskiego”. W najbardziej rozpoznawalnym miejscu w Brniu – w zespole dworsko-parkowym członkinie czternastu Kół Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszeń działających na terenie powiatu dąbrowskiego na stoiskach degustacyjnych promowało swoje popisowe potrawy, desery i przekąski.  
 
Inicjatywa cieszyła się dużym zainteresowaniem. Przybyli całymi rodzinami mieszkańcy regionu podkreślali, że dzięki takim przedsięwzięciom mają możliwość poznania tradycyjnych dań, jak również przypomnienia sobie smaków z dzieciństwa, kuchni swoich mam i babć.
 
To była prawdziwa uczta dla oczu i podniebienia, a odbyła się dzięki projektowi realizowanemu przez Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.
16 czerwca 2024 r. podczas IV Powiatowego Dnia Bezpieczeństwa miało miejsce wyjątkowe kulinarne wydarzenie pn. „Spiżarnia Tradycji Powiatu Dąbrowskiego”. W najbardziej rozpoznawalnym miejscu w Brniu – w zespole dworsko-parkowym członkinie czternastu Kół Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszeń działających na terenie powiatu dąbrowskiego na stoiskach degustacyjnych promowało swoje popisowe potrawy, desery i przekąski.     Inicjatywa cieszyła się dużym zainteresowaniem. Przybyli całymi rodzinami mieszkańcy regionu podkreślali, że dzięki takim przedsięwzięciom mają możliwość poznania tradycyjnych dań, jak również przypomnienia sobie smaków z dzieciństwa, kuchni swoich mam i babć.   To była prawdziwa uczta dla oczu i podniebienia, a odbyła się dzięki projektowi realizowanemu przez Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.