Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Dni Dąbrowy Tarnowskiej tuż tuż...

Dni Dąbrowy Tarnowskiej tuż tuż...

Dni Dąbrowy Tarnowskiej tuż tuż...

Dni Dąbrowy Tarnowskiej to doroczne święto miasta. 12 i 13 lipca br. organizatorzy przygotowali sporo atrakcji kulturalnych dla mieszkańców i wakacyjnych gości w stolicy Powiśla Dąbrowskiego. Po raz pierwszy w ponad 20-letniej historii tych imprez, po przeprowadzeniu sondy internetowej, zdecydowano zmienić termin finałowego koncertu z niedzieli na sobotę. W tym roku Dni Dąbrowy odbędą się zatem w weekend 12-13 lipca (piątek i sobota).

Pierwszy dzień będzie należał do bluesmanów i miłośników tego gatunku. Na dziedzińcu Ośrodka Spotkania Kultur (byłej synagogi) odbędzie się XI Dąbrowska Noc Bluesowa, w której wystąpią: „Ci, Co Wcześniej” (muzycy pochodzący z Dąbrowy i regionu tarnowskiego), „Obywatele DT” (znani i uwielbiani artyści z Dąbrowy) oraz „Wojtek Klich Power Trio” z programem: „Polskie granie w bluesowych rytmach”. Artyści wystąpią w składzie: Wojtek Klich, Mietek Jurecki – bas, Artur Malik – perkusja, Mariusz Tracz – harmonijki i fifulki oraz Łukasz Jemioła –stare polskie bluesidła (wokal i gitara). Start o godz.19:00. Organizatorami są – niezmiennie od 12 lat – Sebastian Lechowicz i Dąbrowski Dom Kultury.

Drugi dzień to Finał Dni Dąbrowy na parkingu Hotelu Cristal Park i kompleksu boisk Orlik 2012. Rozpocznie się o godz.17:00, ale już dwie godziny wcześniej dostępne będą dmuchańce dal dzieci, ufundowane przez sponsorów i organizatorów imprezy. Imprezę rozpoczną występy sceniczne kilkorga wokalistów (Agencja Artystyczna Cantar Moniki Kuty) i zespołów tanecznych (Art.Dance Studio Tańca Maryny Hryhorjevej). Po wystąpieniu Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej, podsumowującym święto miasta (godz.20:00) odbędzie się koncert z udziałem gwiazd: „Ex-Maanam” i „Looks”. Usłyszymy największe przeboje legendarnej formacji „Maanam” w brawurowym wykonaniu, z udziałem dwóch muzyków, będących członkami oryginalnego „Maanamu”.

W drugiej części królować będzie muzyka disco i disco polo („Looks” około godz.21:50), na koniec zabawa z DJ Sofi, która została ponownie zaproszona do Dąbrowy, po ubiegłorocznym sukcesie na finał święta miasta, po wielu apelach internautów (start około godz.23:00).

Organizatorzy Finału Dni Dąbrowy Tarnowskiej: Dąbrowski Dom Kultury, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej, Koncertowy Tarnów i Okolice. Sponsorzy strategiczni: Bank Spółdzielczy w Dąbrowie Tarnowskiej, „Auto Części” Józef Węc, F,H. „Smolik” (Skep „Groszek”). Patronat medialny: „Koncertowy Tarnów i Okolice”, „Temi”, „E-Kurier Dąbrowski”.

źródło: Urząd Miejski w Dąbrowie Tarnowskiej

Dni Dąbrowy Tarnowskiej to doroczne święto miasta. 12 i 13 lipca br. organizatorzy przygotowali sporo atrakcji kulturalnych dla mieszkańców i wakacyjnych gości w stolicy Powiśla Dąbrowskiego. Po raz pierwszy w ponad 20-letniej historii tych imprez, po przeprowadzeniu sondy internetowej, zdecydowano zmienić termin finałowego koncertu z niedzieli na sobotę. W tym roku Dni Dąbrowy odbędą się zatem w weekend 12-13 lipca (piątek i sobota). Pierwszy dzień będzie należał do bluesmanów i miłośników tego gatunku. Na dziedzińcu Ośrodka Spotkania Kultur (byłej synagogi) odbędzie się XI Dąbrowska Noc Bluesowa, w której wystąpią: „Ci, Co Wcześniej” (muzycy pochodzący z Dąbrowy i regionu tarnowskiego), „Obywatele DT” (znani i uwielbiani artyści z Dąbrowy) oraz „Wojtek Klich Power Trio” z programem: „Polskie granie w bluesowych rytmach”. Artyści wystąpią w składzie: Wojtek Klich, Mietek Jurecki – bas, Artur Malik – perkusja, Mariusz Tracz – harmonijki i fifulki oraz Łukasz Jemioła –stare polskie bluesidła (wokal i gitara). Start o godz.19:00. Organizatorami są – niezmiennie od 12 lat – Sebastian Lechowicz i Dąbrowski Dom Kultury. Drugi dzień to Finał Dni Dąbrowy na parkingu Hotelu Cristal Park i kompleksu boisk Orlik 2012. Rozpocznie się o godz.17:00, ale już dwie godziny wcześniej dostępne będą dmuchańce dal dzieci, ufundowane przez sponsorów i organizatorów imprezy. Imprezę rozpoczną występy sceniczne kilkorga wokalistów (Agencja Artystyczna Cantar Moniki Kuty) i zespołów tanecznych (Art.Dance Studio Tańca Maryny Hryhorjevej). Po wystąpieniu Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej, podsumowującym święto miasta (godz.20:00) odbędzie się koncert z udziałem gwiazd: „Ex-Maanam” i „Looks”. Usłyszymy największe przeboje legendarnej formacji „Maanam” w brawurowym wykonaniu, z udziałem dwóch muzyków, będących członkami oryginalnego „Maanamu”. W drugiej części królować będzie muzyka disco i disco polo („Looks” około godz.21:50), na koniec zabawa z DJ Sofi, która została ponownie zaproszona do Dąbrowy, po ubiegłorocznym sukcesie na finał święta miasta, po wielu apelach internautów (start około godz.23:00). Organizatorzy Finału Dni Dąbrowy Tarnowskiej: Dąbrowski Dom Kultury, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej, Koncertowy Tarnów i Okolice. Sponsorzy strategiczni: Bank Spółdzielczy w Dąbrowie Tarnowskiej, „Auto Części” Józef Węc, F,H. „Smolik” (Skep „Groszek”). Patronat medialny: „Koncertowy Tarnów i Okolice”, „Temi”, „E-Kurier Dąbrowski”. źródło: Urząd Miejski w Dąbrowie Tarnowskiej