1. Znamy zwycięzców Powiatowego Konkursu Historycznego z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości

Zwycięzcami konkursu zostali:

W kategorii gimnazja

I miejsce - Kinga Bielaszka

II miejsce – Szymon Gryz

III miejsce – Maciej Marchwicki

W kategorii szkoły ponadgimnazjalne

I miejsce – Martyna Cholewa-Bąba

II miejsce – Łucja Trzpit

III miejsce – Bartosz Pikul

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

W dniu 15 października 2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. K.K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się Powiatowy Konkurs Historyczny z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Organizatorami konkursu było Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej, Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. Konkurs skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z terenu powiatu dąbrowskiego.  Celem konkursu było budzenie i utrwalanie dumy z dziedzictwa i przeszłości Ziemi Dąbrowskiej, pogłębianie wiedzy historycznej dotyczącej Ziemi Dąbrowskiej, promowanie wśród młodzieży idei patriotyzmu oraz poczucia świadomości lokalnej i szacunku wobec dokonań minionych pokoleń, doskonalenie umiejętności poszukiwania, selekcjonowania, informacji o regionie dąbrowskim i zasłużonych mieszkańców. Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Podczas pierwszego etapu, do którego przystąpiło łącznie 17 uczniów z 6 szkół, uczestnicy wypełniali indywidualnie test składający się z 20 pytań. Do drugiego etapu przeszło po 3 uczniów z każdej kategorii szkoły, którzy uzyskali największą liczbę punktów w teście. Uczestnicy odpowiadali na 3 wylosowane pytania. Test został opracowany przez Włodzimierza Piaseckiego – nauczyciela w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwał dr Andrzej Skowron, Włodzimierz Piasecki oraz Mariola Smolorz naczelnik Wydziału Rozwoju Lokalnego, Edukacji i Zdrowia w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej. Zwycięzcami konkursu zostali: W kategorii gimnazja I miejsce - Kinga Bielaszka II miejsce – Szymon Gryz III miejsce – Maciej Marchwicki W kategorii szkoły ponadgimnazjalne I miejsce – Martyna Cholewa-Bąba II miejsce – Łucja Trzpit III miejsce – Bartosz Pikul Nagrody zostały ufundowane przez Tadeusza Kwiatkowskiego starostę dąbrowskiego, który wraz z Urszulą Banaś wicedyrektor w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej wręczył je zwycięzcom konkursu. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.