1. Zawody łucznicze

Dzieci – chłopcy:

11m. Arkadiusz Armatys

17m. Grzegorz Szwarcenberg

Dzieci młodsze – dziewczynki:

4m. Emilia Pudełko

8m. Weronika Szwarcenberg

9m. Aleksandra Dziiurba

Dzieci młodsze – chłopcy:

3m. Adriano Rossini

5m. Bartosz Dziurba

7m. Nikodem Głowacz

8m. Kamil Burgiel

Seniorki:

4m. Agata Bulwa

6m. Katarzyna Mickiewicz

Juniorki Młodsze:

3m. Anna Forgiel

11m. Lidia Milas

18m. Aleksandra Pagos

23m. Wiktoria Malik

Juniorzy Młodsi:

13m. Bartosz Skowron

18. Przemysław Gołębiowski

Ostatnie tygodnie były bardzo intensywne dla ekipy łuczniczej z „Dąbrovii”. Rywalizowały wszystkie grupy wiekowe odnosząc sukcesy. 26 kwietnia pierwsi w zawodach wystartowali najmłodsi zawodnicy i zawodniczki, reprezentując dąbrowski klub w Zawadce na I Rundzie Pucharu Małopolski Dzieci i Młodzików. Po ciężkich zmaganiach ze swoimi kolegami i koleżankami z województwa oraz gośćmi z Ostravy, dąbrowiacy wystrzelali następujące lokaty: Młodziczki Starsze: 6m. Gabriela Kłos-Kufel Młodziczki: 5m. Karolina Kozaczka Dzieci – dziewczynki: 3m. Julia Pudełko Dzieci – chłopcy: 11m. Arkadiusz Armatys 17m. Grzegorz Szwarcenberg Dzieci młodsze – dziewczynki: 4m. Emilia Pudełko 8m. Weronika Szwarcenberg 9m. Aleksandra Dziiurba Dzieci młodsze – chłopcy: 3m. Adriano Rossini 5m. Bartosz Dziurba 7m. Nikodem Głowacz 8m. Kamil Burgiel Kolejne do zawodów przystąpiły nasze Reprezentantki Polski: Katarzyna Mickiewicz oraz Agata Bulwa startując na III Grand Prix Kadry Narodowej w Legnicy. Po trzech dniach rywalizacji pomiędzy kadrowiczami przystąpiono do walki w III rundzie Ekstraklasy Łuczniczej. W niedzielę do Agaty i Katarzyny dołączyły juniorki Anna Forgiel oraz Lidia Milas. W poprzednich dwóch rundach dąbrowianki zajmowały trzecie i czwarte miejsce. W tej rundzie po niezwykle zaciętej walce, dopiero baraż o 2 miejsce pomiędzy trzema klubami, rozstrzygnął kolejność na podium. I to właśnie nasza drużyna w tej dogrywce wyszła zwycięsko, pokonując Grot Zabierzów oraz Obuwnik Prudnik. Lokata ta daje „Dąbrovii” awans na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Ekstraklasy Łuczniczej. Pozostały jeszcze 2 rundy cyklu tych zawodów; z czego najbliższe Grand Prix KN oraz Ekstraklasa rozgrywane będą na stadionie miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej od 30 maja do 1 czerwca br. 10 maja w kalendarzu łuczniczym to zawody Ogólnopolskiego turnieju Klasyfikacyjnego – Puchar Polski, w którym startują zawodnicy w kategoriach: junior młodszy, junior oraz senior. Od tego roku zmienił się regulamin rozgrywania tych zawodów i jednocześnie impreza ta rozgrywana jest w 4 miejscach kraju, aby później stworzyć ogólną klasyfikację. Dla naszego regionu impreza ta była rozegrana w Kielcach. Wystartowało na niej ponad 100 zawodników i zawodniczek z Polski i Ukrainy. Dąbrovię reprezentowało ośmioro zawodników i zawodniczek. Po całodziennych strzelaniach w zmiennych, trudnych warunkach pogodowych, nasi zawodnicy wywalczyli następujące lokaty: Seniorki: 4m. Agata Bulwa 6m. Katarzyna Mickiewicz Juniorki Młodsze: 3m. Anna Forgiel 11m. Lidia Milas 18m. Aleksandra Pagos 23m. Wiktoria Malik Juniorzy Młodsi: 13m. Bartosz Skowron 18. Przemysław Gołębiowski Osiągnięte wyniki będą liczyły się w klasyfikacji ogólnokrajowej, m.in. na podstawie której powoływana będzie Kadra Narodowa na II półrocze 2014 r. Dąbrowa Tarnowska w sierpniu będzie gościła również i tą imprezę na swoich obiektach. Udział w zawodach na arenie ogólnopolskiej oraz organizacja zawodów na wysokim poziomie jest możliwa m.in. dzięki Głównemu Partnerowi Łuczników Dąbrovii, Grupie Azoty.