1. Zaproszenie na V Ogólnopolski Zlot Trzeźwościowy

Zaproszenie na V Ogólnopolski Zlot Trzeźwościowy

Miejsce Zlotu:

- Rynek w Szczucinie

Uroczyste rozpoczęcie Zlotu będzie miało miejsce w piątek 4 lipca 2014 r.

W godzinach porannych uczestnicy Zlotu będą zwiedzać powiat dąbrowski.

Dla dzieci przewidziano popcorn i watę cukrową.

Organizatorzy Zlotu zapraszają do wspólnej zabawy.

files/aktualnosci/2014/07_lipiec/01_Zaproszenie_na_V_Zlot_Trzezwosciowy/V Zlot Trzezwosciowy Szczucin VII 2014_plakat.jpg

Stowarzyszenie Trzeźwościowe „Nadzieja” z siedzibą w Szczucinie oraz Klub Młodzieżowy Shrek serdecznie zapraszają na V Ogólnopolski Zlot Trzeźwościowy, który odbędzie się w dniach 4-6 lipca 2014 r. Miejsce Zlotu: - Miasteczko Zlotu przy stadionie sportowym LKS „Wisła” w Szczucinie, ul. Witosa 3 - Rynek w Szczucinie Stowarzyszenie Trzeźwościowe „Nadzieja” prowadzi działalność profilaktyczną przeciw uzależnieniom czyli promocji życia bez używek. Głównym celem organizowanego Zlotu jest promocja zdrowego stylu życia poprzez wskazanie młodzieży i osobom dorosłym alternatywnych, „trzeźwych” form spędzania czasu wolnego oraz ugruntowanie w nich nawyku kreatywnego i racjonalnego gospodarowania czasem wolnym, a także integracja międzypokoleniowa, pomoc osobom wykluczonym i przeciwdziałanie zachowaniom patologicznym. Uroczyste rozpoczęcie Zlotu będzie miało miejsce w piątek 4 lipca 2014 r. Kulminacyjnym punktem Zlotu będą wydarzenia, których organizację zaplanowano na sobotę 5 lipca 2014 r. W godzinach porannych uczestnicy Zlotu będą zwiedzać powiat dąbrowski. Na płycie Rynku w Szczucinie od godziny 16:00 odbędą się m.in. liczne koncerty,  pokazy oraz akcje profilaktyczne. Wstęp wolny! Wszyscy zainteresowani będą mogli wykonać badanie smokolizerem na zawartość tlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz dokonać pomiaru poziomu tkanki tłuszczowej urządzeniem TANITA (badania będzie wykonywał pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Dąbrowie Tarnowskiej). Osoby, które przybędą na Rynek będą mogły zobaczyć również pokaz tańca nowoczesnego w wykonaniu grupy Soul Dance i pokaz podnoszenia ciężarów (ok. godz. 18:00). Klub Motocyklowy Powiśle Dąbrowa Tarnowska przeprowadzi także akcję „Piłeś? Nie jedź!”, mającą na celu przekonać kierowców do tego, aby nie prowadzić pojazdów pod wpływem alkoholu.  Dla dzieci przewidziano popcorn i watę cukrową. Impreza obfitować będzie także w koncerty w wykonaniu: Braci Bielaszków, AK-47 (Punk rock), Money Maker Music (Hip-Hop), Oli Teklińskiej (Pop), a ok. godziny 20:15 przewidziano koncert w wykonaniu grupy GIENEK LOSKA TRIO (Blues – rock), której liderem jest zwycięzca pierwszej polskiej edycji programu X Factor. W niedzielę 6 lipca 2014 r. o godzinie 9:00 zostanie odprawiona msza święta w intencji wszystkich uczestników Zlotu (zakończenie Zlotu). Zlot dofinansowany jest ze środków dotacji Powiatu Dąbrowskiego i Gminy Szczucin. Organizatorzy Zlotu zapraszają do wspólnej zabawy.