1. Zapraszamy do udziału w apelu poległych przed pomnikiem Lotników Halifaxa

Zapraszamy do udziału w apelu poległych przed pomnikiem Lotników Halifaxa

Zgodnie z długoletnią tradycją naszego miasta, Starosta Dąbrowski wraz z  Burmistrzem Dąbrowy Tarnowskiej, Proboszczem Parafii p.w. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Jednostką Strzelecką JS-2083 im. gen. Mariana Kukiela zapraszają na patriotyczny apel poległych. Uroczystość odbędzie się w poniedziałek, 6 sierpnia br. o godz. 19:00 na dąbrowskim Cmentarzu Parafialnym przed pomnikiem Lotników Halifaxa JP-276A. Podczas apelu uczczona zostanie pamięć wszystkich ofiar wojny w 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego oraz pamięć 7-osobowej załogi alianckiego bombowca Halifax, która spiesząc na pomoc walczącej Warszawie, zakończyła swoją misję nad naszym miastem w nocy 4/5 sierpnia 1944 r. Na pokładzie zestrzelonego przez Niemców samolotu było 5 Kanadyjczyków, 1 Brytyjczyk i 1 Irlandczyk. Wszyscy zginęli za polską sprawę. Podczas apelu, delegacje samorządów, Parafii, kombatantów, stowarzyszeń i lokalnych instytucji złożą wiązanki kwiatów przed pomnikiem lotników. Organizatorzy serdecznie zapraszają mieszkańców i gości na tę patriotyczno – religijną uroczystość.