1. Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych w ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej

Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych w ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej

W dniu 30 kwietnia 2010 roku zakończył się rok szkolny we wszystkich szkołach ponadgimnazjalnych Powiatu Dąbrowskiego. Przed uroczystą akademią uczniowie i grono pedagogiczne uczestniczyli we mszy św. W ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej kończy edukację 143 absolwentów: 96 absolwentów 4 klas Liceum Ogólnokształcącego oraz 47 absolwentów 2 klas: Liceum Ekonomicznego i Handlowego. Na uroczystą akademię, którą rozpoczął witając gości Dyrektor Szkoły Jan Kiljan, przybyli: Wicestarosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, Przedstawiciele Rady Rodziców oraz ksiądz Prałat Stanisław Cyran.Absolwentom, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce oraz prezentowali wzorową postawę uczniowską w ciągu wszystkich lat nauki, Wicestarosta Dąbrowski, Dyrektor Szkoły oraz Przewodniczący Rady Rodziców Zdzisław Kogut, wręczyli świadectwa z wyróżnieniem i nagrody. Dla ucznia o najwyższej średniej ocen na końcowym świadectwie Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski ufundował nagrodę rzeczową w postaci wysokiej klasy pióra wiecznego, a otrzymała ją uczennica IV kl. Technikum Ekonomicznego Ewelina Zbylut, która osiągnęła średnią 5,23. Nagrodę dla najlepszej uczennicy Liceum Ogólnokształcącego ufundowaną przez Radę Rodziców wręczono Ewie Szentaler. Następnie odbyło się przekazanie sztandaru szkoły uczniom klas młodszych. Następnym punktem akademii był program artystyczny wprowadzający maturzystów w następny etap ich dorosłego życia. Program przygotowali uczniowie klas II LH i III T wraz z wychowawcami Jerzym Gwoździem i Robertem Panterą. Akademię zakończyły podziękowania abiturientów złożone całej społeczności szkolnej za wspólnie spędzony czas w szkole.