1. Zaawansowane prace na drodze powiatowej Kozłów - Szczucin

Zaawansowane prace na drodze powiatowej Kozłów - Szczucin

Trwają intensywne prace remontowe drogi powiatowej Kozłów – Szczucin tzw. „Nadwiślanki”. Dzięki pomyślnym negocjacjom z wykonawcą oraz sprzyjającej aurze pogodowej inwestycja zostanie oddana dużo wcześniej niż pierwotnie zakładano. Harmonogram przewidywał zakończenie inwestycji w październiku, natomiast obecnie zakończenie remontu planuje się na koniec lipca.   Powiat Dąbrowski na tą inwestycję otrzymał dofinansowanie w ramach „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011”. W ramach tej inwestycji zostanie wykonany remont nawierzchni wraz z poszerzeniem drogi, remont mostu oraz przepustów, remont zatok i chodników, jak również wykonanie oznakowania pionowego i poziomego. Koszt remontu drogi wynosi 6 mln zł. z czego 3 mln zł stanowi dofinansowanie z „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011”. Powiat Dąbrowski zagwarantował 1,5 mln zł z własnego budżetu, natomiast resztę wspólnie współfinansują gminy Bolesław, Mędrzechów oraz Szczucin. Samorząd Powiatu czyni starania, aby pozostały do remontu odcinek został wykonany w bieżącym roku.