1. Z wizytą w Bałcie

Z wizytą w Bałcie

W dniach 5 - 7 października br. delegacja samorządu Powiatu Dąbrowskiego wzięła udział w obchodach Dnia Miasta Bałta na Ukrainie. Wizyta ta odbyła się na zaproszenie tamtejszego samorządu w ramach podpisanej w zeszłym roku umowy o współpracy międzynarodowej. Miasto Bałta obchodziło  w tym roku 487 rocznicę pierwszych osiedleń na tym terenie. W związku z tą rocznicą zorganizowano wiele ciekawych propozycji dla mieszkańców tego regionu i zaproszonych gości, którzy wzięli udział w konferencji prasowej, okolicznościowym jarmarku, złożeniu wieńców pod tablicą poległych za Ukrainę i paradzie uczniów zorganizowanej wieczorem na cześć miasta. W trakcie pobytu w Bałcie odbyły się również rozmowy handlowe z przedstawicielami biznesu ze strony ukraińskich partnerów jak również właścicielem firmy Sękpol z Gręboszowa dotyczące sprzedaży stolarki drzwiowej na terenie Ukrainy.