1. „Z balladą i wierszem dla Powiśla…”

„Z balladą i wierszem dla Powiśla…”

Serdecznie zapraszamy!

Po raz dwudziesty drugi od 17 września 2012 roku w wielu miejscowościach Małopolski trwa XXII Międzynarodowa Galicyjska Jesień Literacka, której patronują Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski, Wojewoda Małopolski Jerzy Miller, Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski oraz Zarząd Główny Związku Literatów Polskich i Stowarzyszenia Autorów ZAIKS. 19 września br. wszyscy wybitni goście Galicyjskiej Jesieni Literackiej przybędą na teren powiatu dąbrowskiego, gdzie w świetlicy Urzędu Gminy w Oleśnie o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie autorskie z miłośnikami poezji pt. „Z balladą i wierszem dla Powiśla...". Będzie to także okazja do spotkania z piosenką poetycką w wykonaniu zespołu „Ostatnia Wieczerza w Karczmie Przeznaczonej do Rozbiórki", który w roku przyszłym obchodził będzie jubileusz 35-lecia działalności. W koncercie udział biorą: Danuta Perier Berska – Kraków, Aldona Borowicz – Warszawa, Danuta Bartosz – USA, Kazimierz Burnat, Andrzej Gnarowski i Grażyna Gnarowska, Geza Cseby – Węgry, Juryj Zawohorodnyj – Ukraina, Stefan Jurkowski – Warszawa, Krystyna Konecka – Białystok, Paweł Kubiak – Warszawa, Paweł Kuszczyński – Poznań, Van Thai Nguyen – Wietnam, Lam Quang My – Wietnam, Wladimir Stockman – Rosja, Jan Tulik – Krosno, Jolanta Węklarowa – Poznań, Andrzej Żmuda – Rzeszów, Ewa Krasnopolska, Ks. Wacław Buryła – Krośnice, Jan Dydusiak – Australia, Elżbieta Musiał, dr Helen Lynch – Szkocja, Dyrektor Organizacyjny XXII MGJL Andrzej Grabowski – Ciężkowice oraz Zespół „Ostatnia Wieczerza w Karczmie Przeznaczonej do Rozbiórki" w składzie: Bogusław Diduch, Wiesław Lewek, Mirosław Bagoń, Tomasz Kubala i Rafał Broniśniak. Współorganizatorami spotkania „Z balladą i wierszem dla Powiśla..." są Urząd Gminy w Oleśnie, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Gminny Ośrodek Kultury w Oleśnie z/s w Zalipiu. Patronat medialny objęli Radio RDN Małopolska i Miesięcznik Informacyjno-Społeczny „Powiśle Dąbrowskie". Serdecznie zapraszamy!