1. XXVI Sesja Rady Powiatu w Dąbrowie Tarnowskiej

XXVI Sesja Rady Powiatu w Dąbrowie Tarnowskiej

Podczas obrad Rada Powiatu podjęła następujące uchwały:

2. w sprawie zmian w Statucie Powiatu Dąbrowskiego,
6. w sprawie planu pracy Rady Powiatu na rok 2009,
10. w sprawie zatwierdzenia planu pracy Komisji Rewizyjnej na rok 2009,

W dniu 13 lutego 2009 roku w budynku Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się XXVI sesja Rady Powiatu w Dąbrowie Tarnowskiej. Wśród zaproszonych gości obecni byli: Przewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego Andrzej Sztorc, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji Bogdan Machalski, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej Andrzej Gorzkowicz, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek, Wicewójt Gminy Radgoszcz Mirosław Burzec, a także  dyrektorzy powiatowych jednostek organizacyjnych.   Obrady sesji poprzedziła uroczystość wręczenia pracownikom tut. Starostwa Medali Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego za Długoletnią Służbę. Na wniosek Starosty Dąbrowskiego Wiesława Krajewskiego Medale Prezydenta RP otrzymali: Stanisława Boryczko, Helena Kwiecińska, Elżbieta Leżoń, Wiesław Mendys oraz Andrzej Szwarcenberg. Odznaczenia dokonał obecny na uroczystości Wicewojewoda Małopolski Stanisław Sorys. Podczas spotkania odznaczeni zostali także rolnicy Powiśla Dąbrowskiego: Marek Drożdż, Czesław Furgał oraz Jacek Ryczek, którym to Wicewojewoda wręczył odznaki honorowe „Zasłużeni dla Rolnictwa”, przyznane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.   Po zakończeniu uroczystości wręczenia odznaczeń, Przewodniczący Rady Powiatu Robert Kądzielawa otworzył obrady sesji, a  następnie Starosta Dąbrowski przedstawił Zebranym sprawozdanie z prac Zarządu Powiatu w okresie między sesjami. W związku z faktem, iż w obradach sesji uczestniczył Przewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego Andrzej Sztorc, Radni Rady Powiatu oraz zaproszeni goście skierowali do Przewodniczącego Sejmiku, liczne zapytania dotyczące spraw bieżących związanych z funkcjonowaniem  samorządów lokalnych Powiatu Dąbrowskiego. Podczas obrad Rada Powiatu podjęła następujące uchwały: 1. w sprawie zmian w Uchwale Budżetowej oraz Uchwały Budżetowej Powiatu Dąbrowskiego na rok 2009,2. w sprawie zmian w Statucie Powiatu Dąbrowskiego, 3. w sprawie zmian w Regulaminie Organizacyjnym Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej, 4. w sprawie zawarcia porozumienia pomiędzy Powiatem Bocheńskim, Powiatem Brzeskim, Powiatem Dąbrowskim, Powiatem Tarnowskim i Gminą Żegocina w sprawie organizacji i zasad finansowania turnusów dokształcania zawodowego pracowników młodocianych, uczęszczających do klas wielozawodowych w szkołach zawodowych,5. w sprawie ustalenia najniższego wynagrodzenia zasadniczego w I kategorii zaszeregowania pracowników niepedagogicznych szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Dąbrowskiego i Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej,6. w sprawie planu pracy Rady Powiatu na rok 2009, 7. w sprawie zatwierdzenia planu pracy Komisji Edukacji i Polityki Społecznej na rok 2009,8. podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia planu pracy Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego na rok 2009,9. w sprawie zatwierdzenia planu pracy Komisji Budżetu, Rolnictwa i Rozwoju Regionalnego na rok 2009,10. w sprawie zatwierdzenia planu pracy Komisji Rewizyjnej na rok 2009,11. w sprawie sprawozdania z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku dla Powiatu Dąbrowskiego za 2008 r.,12. w sprawie programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2009 r.,13. w sprawie określenia zasad gospodarowania nieruchomościami stanowiącymi własność Powiatu Dąbrowskiego. W ramach wolnych wniosków Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski, odniósł  się do kwestii wprowadzenia przez Samorząd Gminy Dąbrowa Tarnowska, opłat parkingowych przy ul. Szpitalnej w Dąbrowie Tarnowskiej. Decyzja ta spotkała się z  dużym niezadowoleniem mieszkańców Powiatu Dąbrowskiego. Dodatkowo swoje niezadowolenie w zakresie wprowadzenia płatnego parkingu przed szpitalem wyrazili także przedstawiciele samorządów gminnych na posiedzeniu Zarządu Stowarzyszenia Samorządów Powiatu Dąbrowskiego. Starosta Dąbrowski przypomniał, iż w tej sprawie Samorząd Powiatu wydał negatywną opinię. Przewodniczący Rady Powiatu Robert Kądzielawa odnosząc się do powyższej kwestii, poinformował Zebranych, iż zwróci się do przewodniczących  Rad Gmin Powiatu Dąbrowskiego z prośbą o zajęcie oficjalnego stanowisko w tej sprawie.