1. XL Sesja Rady Powiatu

XL Sesja Rady Powiatu

Po wystąpieniu Starosty przystąpiono do odczytania:

Za przyjęciem absolutorium było 12 głosów, wstrzymało się 2 radnych, 1 przeciw.

W dniu 28 kwietnia 2010r.w Sali obrad budynku Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się XL sesja Rady Powiatu. Głównym tematem sesji było udzielenie absolutorium dla Zarządu Powiatu za rok 2009. Sesję otworzył i poprowadził Przewodniczący Rady Powiatu w Dąbrowie Tarnowskiej Robert Kądzielawa.Na sesję przybyli: Stanisław Początek Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej, Komendant Powiatowej Komendy Policji w Dąbrowie Tarnowskiej Bogdan Tabiś oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej Adam Rzemiński.W sesji również wzięli udział dyrektorzy jednostek organizacyjnych oraz naczelnicy wydziałów Starostwa Powiatowego.Po otwarciu sesji, ustaleniu i przegłosowaniu porządku obrad, sprawozdanie z prac Zarządu Powiatu w okresie między sesjami Rady, przedstawił zebranym Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski.Następnie w trakcie sesji, w zaplanowanym porządku obrad, Rada Powiatu podjęła następujące uchwały: - uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na przebudowę wraz ze zmianą sposobu użytkowania budynku kotłowni na warsztaty szkolne. - uchwałę w sprawie zmiany programu naprawczego Domu Dziecka w Dąbrowie Tarnowskiej polegającego na docelowym przekształceniu w „Zespół Jednostek Wspierających Rodzinę". - uchwałę w sprawie zmian w Uchwale Budżetowej oraz Uchwały Budżetowej Powiatu Dąbrowskiego na rok 2010. W dalszej części sesji przystąpiono do rozpatrzenie sprawozdania z wykonania budżetu Powiatu Dąbrowskiego za rok 2009, które przedłożył Starosta Dąbrowski. Starosta poinformował, iż realizacja budżetu w 2009 roku była konsekwencją zadań wynikających z uchwalonej Strategii Rozwoju Powiatu Dąbrowskiego na lata 2007- 2013. Kierując się dyrektywą wynikającą z tej Strategii, Zarząd Powiatu podjął realizację zadań w zakresie między innymi rozwoju infrastruktury drogowej, edukacji, ochrony zdrowia, w sferze kulturalnej, czy zabytków.Na realizację infrastruktury drogowej wydatkowano, w okresie dot. sprawozdania środki w kwocie 10.056.482 złNa realizację zadań oświatowych w 2009 roku wykorzystano środki finansowe w łącznej kwocie 12.081.808 zł. Starosta podsumował 2009 rok jako bardzo korzystny okres dla rozwoju Powiatu Dąbrowskiego. Podziękował Przewodniczącemu i wszystkim Radnym za zaangażowanie i wykonaną pracę na rzecz powiatowej wspólnoty. Złożył podziękowania wszystkim samorządom gminnym z terenu Powiatu Dąbrowskiego za zrozumienie i przystąpienie do wspólnej realizacji przedsięwzięć oraz inwestycji mających na celu poprawę i rozwój wizerunku Powiatu Dąbrowskiego. Na koniec swojego wystąpienia Starosta podziękował kierownikom i pracownikom jednostek organizacyjnych, inspekcji i straży za bardzo duży wkład pracy, który pozwolił zamknąć rok budżetowy zbilansowaniem i zapewnił prawidłowe funkcjonowanie jednostek. Po wystąpieniu Starosty przystąpiono do odczytania: - opinii Komisji Rewizyjnej w sprawie wykonania budżetu Powiatu Dąbrowskiego za rok 2009- uchwały Regionalnej Izby Obrachunkowej w sprawie zaopiniowania sprawozdania z wykonania budżetu Powiatu Dąbrowskiego za rok 2009- wniosku Komisji Rewizyjnej w sprawie absolutorium dla Zarządu Powiatu w Dąbrowie Tarnowskiej- uchwały Regionalnej Izby Obrachunkowej w sprawie zaopiniowania wniosku Komisji Rewizyjnej odnośnie absolutorium dla Zarządu Powiatu w Dąbrowie Tarnowskiej z tytułu wykonania budżetu za 2009 rok,- opinii Komisji Budżetu, Rolnictwa i Rozwoju Regionalnego w sprawie wykonania budżetu Powiatu Dąbrowskiego za rok 2009 opracowanej na podstawie opinii pozostałych komisji Rady Powiatu.Następnie przystąpiono do głosowania w sprawie udzielenia absolutorium dla Zarządu Powiatu za rok 2009.Zdecydowaną większością głosów Rada Powiatu podjęła uchwałę w sprawie udzielenia absolutorium dla Zarządu Powiatu.Za przyjęciem absolutorium było 12 głosów, wstrzymało się 2 radnych, 1 przeciw. Po przyjęciu tej uchwały, na zakończenie obrad, Przewodniczący Rady Powiatu Robert Kądzielawa podziękował wszystkim za przybycie i udział w posiedzeniu a następnie zamknął obrady sesji.