1. XII Międzygminny Konkurs Recytatorski z okazji 94. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości – rozstrzygnięty.

XII  Międzygminny Konkurs  Recytatorski        z  okazji  94. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości – rozstrzygnięty.

W budynku Integracji Społeczności Wiejskiej w Żdżarach dnia 13 listopada br został przeprowadzony XII MIĘDZYGMINNY KONKURS RECYTATORSKI z okazji 94. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości Dąbrowa Tarnowska - Radgoszcz 2012 Tematem konkursu była poezja związana z okresem walk narodowowyzwoleńczych, a celem – propagowanie kultury literackiej, recytacja poezji oraz krzewienie wartości patriotycznych wśród dzieci i młodzieży. Organizatorami konkursu byli : Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Tarn. Dąbrowski Dom Kultury w Dąbrowie Tarn. Urząd Gminy w Radgoszczy i Gminna Biblioteka Publiczna w Radgoszczy. Do finału konkursu / w drodze eliminacji/ przysąpiło 36 uczestników w trzech kategoriach wiekowych. W kategorii szkół podstawowych I – sze miejsce zdobyła Ewa Sipior za recytację fragmentu „ Pana Tadeusza '' - Koncert Jankiela reprezentująca Szkołę Podsrtawową w Zarzeczu Dużym. II- gie miejsce zdobył Dawid Rodak z NNSP w Żelazówce, dwa trzecie miejsca Komisja przyznała Aleksandrze Zielińskiej z Radgoszczyi Dominikowi Starzyk z Luszowic. Ponadto przyznano dwa wyróżnienia dlaJustyny Toczek i Przemysława Błocho - z Radgoszczy. W kategorii gimnazja: I-sze miejsce zajęła Sylwia Podosek reprezentująca Gimn. w Radgoszczy za wiersz J.Kasprowicza „ Rzadko na moich wargach ...". Dwa drugie miejsca Komisja przyznała Karolinie Motyka z Luszowic i Katarzynie Rarus z Gimn. Nr 2 w Dąbrowie Tarn, dwa III- cie miejsca przyznano Weronice Kołton z Gimn. Nr 2 w Dąbrowie Tarn. i Oliwii Fido z Gimn. Nr 1 w Dąbrowie Tarn,. Natomiast wyróżnienia otrzymały : Agnieszka Kijak z Gimn. Nr 1 w Dąbrowie Tarn. i Gabriela Kużdżał z Gimnazjum w Radgoszczy. W kategorii : szkoły ponadgimnazjalne – Komisja przyznała dwa pierwsze miejsca za wysoki poziom recytowanych utworów, a otrzymały je : Agata Musiał z ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarn. za utwór E.Słońskiego „ 6 sierpnia '' oraz Karolina Jarosz z ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarn. za wspaniałą recytację „ Fortepianu Szopena '' C.K .Norwida. Komisja przyznała dwa II-gie miejsca dla uczennic ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarn. Ewie Kowalskiej i Karolinie Bartoń . III-cie miejsce zdobyła Małgorzata Sitko z ZSP Nr 1. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w Konkursie, natomiast laureatom zostały wręczone dyplomy i wspaniałe nagrody książkowe ufundowane przez organizatorów , a nauczycielom przygotowującym młodzież wręczono podziękowania.