Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. XII Konkurs plastyczno-edukacyjny „Skarby Małopolski”

XII Konkurs plastyczno-edukacyjny „Skarby Małopolski”

XII Konkurs plastyczno-edukacyjny „Skarby Małopolski”

  Małopolski Instytut Kultury zaprasza uczniów gimnazjów i liceów oraz nauczycieli gimnazjów i liceów, animatorów kultury, pracowników domów kultury do udziału w dwunastej edycji konkursu „Skarby Małopolski”.

  Konkurs obejmuje dwie kategorie. Nauczyciele/animatorzy kultury są zaproszeni do przeprowadzenia projektu edukacyjnego, który w kontekście bliskiego dziedzictwa kulturowego realizuje elementy podstawy programowej, rozwija kompetencje, jest interdyscyplinarny. Uczniowie są zaproszeni do zaprezentowania własnych wypowiedzi plastycznych interpretujących dziedzictwo i nawiązujących do tematu konkursu: Park narodowy, czyli czyj? O interpretacji dziedzictwa przyrodniczego.

  Dla nauczycieli/animatorów kultury, którzy wezmą udział w konkursie, przygotowane zostały ciekawe propozycje warsztatowe. Będą szukane odpowiedzi na pytania: W jaki sposób przyroda wchodzi w obieg kultury? Do kogo należy dziedzictwo przyrodnicze? Czy dziedzictwo może być pomocne przy nauczaniu różnych przedmiotów? Jak poprzez spojrzenie na detal uzyskać szeroką perspektywę?

  Celem konkursu dla nauczycieli jest nawiązanie osobistych relacji z dziedzictwem lokalnym, zainspirowanie uczniów do stworzenia prac plastycznych, zwrócenie uwagi na dziedzictwo bliskie, propagowanie edukacji interdyscyplinarnej i opartej na doświadczeniu, wsparcie poszukiwań tożsamościowych uczniów i nauczycieli. Celem konkursu dla młodzieży jest nawiązanie osobistych relacji z dziedzictwem i wyrażenie doświadczeń w formie plastycznej – stworzenie własnych wypowiedzi plastycznych interpretujących dziedzictwo.

  Do konkursu zapraszamy tandemy nauczycieli. Kartę zgłoszeniową należy przesłać do 30 października 2014 r. drogą elektroniczną na adres: dziganska[at]mik.krakow.pl lub pocztą ([at]=@).

Nauczyciele, którzy zgłoszą się do konkursu, zostaną zaproszeni w pierwszej połowie listopada 2014 r. na warsztaty.

Szczegółowe informacje zawarte są w regulaminie konkursu

Regulamin konkursu.doc

Informacje o konkursie są także zamieszczone na stronie Małopolskiego Instytutu Kultury.

Serdecznie zapraszamy!

  Małopolski Instytut Kultury zaprasza uczniów gimnazjów i liceów oraz nauczycieli gimnazjów i liceów, animatorów kultury, pracowników domów kultury do udziału w dwunastej edycji konkursu „Skarby Małopolski”.   Konkurs obejmuje dwie kategorie. Nauczyciele/animatorzy kultury są zaproszeni do przeprowadzenia projektu edukacyjnego, który w kontekście bliskiego dziedzictwa kulturowego realizuje elementy podstawy programowej, rozwija kompetencje, jest interdyscyplinarny. Uczniowie są zaproszeni do zaprezentowania własnych wypowiedzi plastycznych interpretujących dziedzictwo i nawiązujących do tematu konkursu: Park narodowy, czyli czyj? O interpretacji dziedzictwa przyrodniczego.   Dla nauczycieli/animatorów kultury, którzy wezmą udział w konkursie, przygotowane zostały ciekawe propozycje warsztatowe. Będą szukane odpowiedzi na pytania: W jaki sposób przyroda wchodzi w obieg kultury? Do kogo należy dziedzictwo przyrodnicze? Czy dziedzictwo może być pomocne przy nauczaniu różnych przedmiotów? Jak poprzez spojrzenie na detal uzyskać szeroką perspektywę?   Celem konkursu dla nauczycieli jest nawiązanie osobistych relacji z dziedzictwem lokalnym, zainspirowanie uczniów do stworzenia prac plastycznych, zwrócenie uwagi na dziedzictwo bliskie, propagowanie edukacji interdyscyplinarnej i opartej na doświadczeniu, wsparcie poszukiwań tożsamościowych uczniów i nauczycieli. Celem konkursu dla młodzieży jest nawiązanie osobistych relacji z dziedzictwem i wyrażenie doświadczeń w formie plastycznej – stworzenie własnych wypowiedzi plastycznych interpretujących dziedzictwo.   Do konkursu zapraszamy tandemy nauczycieli. Kartę zgłoszeniową należy przesłać do 30 października 2014 r. drogą elektroniczną na adres: dziganska[at]mik.krakow.pl lub pocztą ([at]=@). Nauczyciele, którzy zgłoszą się do konkursu, zostaną zaproszeni w pierwszej połowie listopada 2014 r. na warsztaty. Szczegółowe informacje zawarte są w regulaminie konkursu Regulamin konkursu.doc Informacje o konkursie są także zamieszczone na stronie Małopolskiego Instytutu Kultury. Serdecznie zapraszamy!