1. Wystawa malarstwa w Dąbrowskim Domu Kultury

Wystawa malarstwa w Dąbrowskim Domu Kultury

Artystki wielokrotnie prezentowały swoje prace.

Barbara Bubel – absolwentka studiów nauczycielskich uczy języka polskiego

24 listopada 2007 r. w Dąbrowskim Domu Kultury otwarto wystawę malarską Barbary Wójcik –dyrektora Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Oleśnie oraz Barbary Bubel – nauczycielki tego gimnazjum. Na wystawę przybyli znajomi, rodziny artystek, przyjaciele i miłośnicy sztuki. Wśród zaproszonych gości obecni byli Krzysztof Michalak –skarbnik Powiatu Dąbrowskiego, Kazimierz Wójcik- sekretarz Powiatu Dąbrowskiego, Ryszard Ostrowski – starszy wizytator Małopolskiego Kuratorium Oświaty, Witold Morawiec – Wójt Gminy Olesno, ks. Jan Rybak – proboszcz parafii Olesno, ks. Józef Poremba proboszcz parafii Dąbrowa Tarnowska, Robert Pantera – prezes Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców, Adam Rzemiński komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej, Józef Jaworski – reprezentant dąbrowskiego koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Marta Warias – dyrektor Centrum Kultury Żabnie, Wanda Chlastawa – dyrektor Domu Malarek w Zalipiu, Zbigniew Marcinkowski – dyrektor Centrum Kultury w Radłowie, Jarosław Boryczka dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu, Mieczysław Siudziński – prezes Związku Dąbrowiaków.Artystki wielokrotnie prezentowały swoje prace. Barbara Wójcik - absolwentka krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej uczy matematyki, ale jej pasją jest malarstwo i twórczość literacka. Namalowała ponad 120 obrazów olejnych, liczne pastele i akwarele. W jej obrazach najczęściej pojawiają się kwiaty, wiejskie pejzaże, motywy marynistyczne. Większość obrazów to ilustracje do jej wierszy. Wydała dotąd tomiki poezji: „Słowa najcichsze", „Okruchy dobroci", „Szeptem", „Wszystko co kocham" oraz pisany prozą „Krajobraz Bogiem znaczony". Barbara Bubel – absolwentka studiów nauczycielskich uczy języka polskiegoi plastyki. Rozwija wśród uczniów pasje twórczego poszukiwania w zakresie sztuki nowoczesnej i również kultywowania tradycji regionalnych. Jej obrazy to wynik poszukiwań w świecie abstrakcji i ekspresjonizmu.Wernisaż uświetnił koncert duetu Joanny i Pawła Łukasików z Tarnowa, prezentujący znane utwory muzyki klasycznej i standardy pop – kultury. Impreza artystyczna przygotowana pod kierunkiem dyrektora Dąbrowskiego Domu Kultury Pawła Chojnowskiego była ważnym wydarzeniem kulturalnym przygotowanym na wysokim poziomie artystycznym i organizacyjnym.