Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Wykład „Fizyka Baśni”

Wykład „Fizyka Baśni”

Wykład „Fizyka Baśni”

Uczniowie klas ILOA , ILOB oraz część klasy IIILOB Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczucinie, uczestniczyli w wykładzie popularyzacji wiedzy na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Tytuł wykładu brzmiał „FIZYKA BAŚNI". Wykład omawiał powiązania własności mechanicznych tkanki, metabolizmu i wydajności oddychania dla organizmów żywych z różnych grup systematycznych z rozmiarami organizmu.

Odpowiedział na pytanie , jak budowa ciała i strategie przetrwania zależą od masy zwierzęcia, a także jaki jest najcięższy organizm który zamieszkiwał naszą planetę.

Wykład przedstawił , wzbogacając go prezentacją multimedialną Dr hab. Hubert Harańczyk z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Wykłady cieszą się zawsze dużą popularnością wśród młodzieży i studentów z Krakowa, biorą w nich udział również pracownicy naukowi Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie tak było i tym razem. Wykład okazał się na tyle interesujący, że już uczniowie szkoły sprawdzili tematykę następnych „spotkań z wiedzą przyrodniczą".

Opiekunami grupy uczniów z ZSP w Szczucinie byli: Maria Gadziała, Ewa Szuścik – Radłowska, Joanna Rzepecka oraz Marta Szwajkos.

opracowanie: ZSP w Szczucinie

Uczniowie klas ILOA , ILOB oraz część klasy IIILOB Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczucinie, uczestniczyli w wykładzie popularyzacji wiedzy na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Tytuł wykładu brzmiał „FIZYKA BAŚNI". Wykład omawiał powiązania własności mechanicznych tkanki, metabolizmu i wydajności oddychania dla organizmów żywych z różnych grup systematycznych z rozmiarami organizmu. Odpowiedział na pytanie , jak budowa ciała i strategie przetrwania zależą od masy zwierzęcia, a także jaki jest najcięższy organizm który zamieszkiwał naszą planetę. Wykład przedstawił , wzbogacając go prezentacją multimedialną Dr hab. Hubert Harańczyk z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Wykłady cieszą się zawsze dużą popularnością wśród młodzieży i studentów z Krakowa, biorą w nich udział również pracownicy naukowi Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie tak było i tym razem. Wykład okazał się na tyle interesujący, że już uczniowie szkoły sprawdzili tematykę następnych „spotkań z wiedzą przyrodniczą". Opiekunami grupy uczniów z ZSP w Szczucinie byli: Maria Gadziała, Ewa Szuścik – Radłowska, Joanna Rzepecka oraz Marta Szwajkos. opracowanie: ZSP w Szczucinie