Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Wygraj z czerniakiem - bezpłatne badania diagnostyczne

Wygraj z czerniakiem - bezpłatne badania diagnostyczne

Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza w Tarnowie organizuje bezpłatne badania diagnostyczne w ramach programu "Wczesne wykrywanie stanów przedczerniakowych i czerniaka skóry". Badania finansowane są przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Osoby powyżej 20 roku życia ze zmianami na skórze będą mogły bezpłatnie zbadać jej stan (dotyczy osób nie leczonych obecnie onkologicznie lub poddawanych obserwacji Poradni Onkologicznej).

Diagnostyce mogą zostać poddane osoby zamieszkujące na terenie województwa małopolskiego. Zainteresowani mogą zgłaszać się telefonując pod nr: 14/ 63 15 859 od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 14.00.
Badania wykonywane będą do końca listopada.

Czerniak złośliwy jest jednym z najgroźniejszych zmian nowotworowych skóry. W Polsce liczba zachorowań wynosi średnio 1 050 przypadków rocznie. Jednak czerniak zdiagnozowany odpowiednio wcześnie jest w 90 proc. wyleczalny – podkreśla prof. Leszek Kołodziejski, kierownik Tarnowskiego Ośrodka Onkologicznego. Czerniak najczęściej rozwija się na podłożu znamion barwnikowych nazywanych potocznie pieprzykami, które mamy na skórze od wielu lat. Niepokój powinny natychmiast wzbudzić zmiany zachodzące w znamionach: powiększenie się znamienia, zmiana jego kształtu, granic, zabarwienia, świąd, pieczenie w obrębie zmiany. Każda zmiana zachodząca w znamieniu barwnikowym powinna być oceniona przez lekarza. Badanie można wykonać za pomocą diaskopu, natomiast podstawę rozpoznania stanowi badanie histopatologiczne. - Nie powinniśmy lekceważyć znamion – ostrzega prof. Leszek Kołodziejski – W razie jakichkolwiek wątpliwości należy pokazać je lekarzowi. A jeżeli i on ma wątpliwości – usunąć.

Źródło: Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza w Tarnowie

Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza w Tarnowie organizuje bezpłatne badania diagnostyczne w ramach programu "Wczesne wykrywanie stanów przedczerniakowych i czerniaka skóry". Badania finansowane są przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Osoby powyżej 20 roku życia ze zmianami na skórze będą mogły bezpłatnie zbadać jej stan (dotyczy osób nie leczonych obecnie onkologicznie lub poddawanych obserwacji Poradni Onkologicznej). Diagnostyce mogą zostać poddane osoby zamieszkujące na terenie województwa małopolskiego. Zainteresowani mogą zgłaszać się telefonując pod nr: 14/ 63 15 859 od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 14.00.Badania wykonywane będą do końca listopada. Czerniak złośliwy jest jednym z najgroźniejszych zmian nowotworowych skóry. W Polsce liczba zachorowań wynosi średnio 1 050 przypadków rocznie. Jednak czerniak zdiagnozowany odpowiednio wcześnie jest w 90 proc. wyleczalny – podkreśla prof. Leszek Kołodziejski, kierownik Tarnowskiego Ośrodka Onkologicznego. Czerniak najczęściej rozwija się na podłożu znamion barwnikowych nazywanych potocznie pieprzykami, które mamy na skórze od wielu lat. Niepokój powinny natychmiast wzbudzić zmiany zachodzące w znamionach: powiększenie się znamienia, zmiana jego kształtu, granic, zabarwienia, świąd, pieczenie w obrębie zmiany. Każda zmiana zachodząca w znamieniu barwnikowym powinna być oceniona przez lekarza. Badanie można wykonać za pomocą diaskopu, natomiast podstawę rozpoznania stanowi badanie histopatologiczne. - Nie powinniśmy lekceważyć znamion – ostrzega prof. Leszek Kołodziejski – W razie jakichkolwiek wątpliwości należy pokazać je lekarzowi. A jeżeli i on ma wątpliwości – usunąć. Źródło: Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza w Tarnowie