1. Wręczenie nagrody dla Najlepszego Dzielnicowego Powiśla Dąbrowskiego

21 XII 2009 r w Komendzie Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej
odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu na Najlepszego Dzielnicowego
Powiśla Dąbrowskiego.

21 XII 2009 r w Komendzie Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiejodbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu na Najlepszego DzielnicowegoPowiśla Dąbrowskiego.Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski, który ufundował i wręczył nagrodę zwycięzcy. Powiat Dąbrowski reprezentowany był również przez Mariana Szajora, Przewodniczącego Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego.Dla drugiego i trzeciego miejsca nagrody ufundowali : Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek, który był reprezentowany przez sekretarza Urzędu Gminy Stanisława Ryczka oraz Burmistrz Szczucina Jana Sipiora, którego reprezentował jego z-ca Marian Wadas. Uroczystość otworzył i prowadził Komendant Powiatowy Policji w Dąbrowie Tarnowskiej inspektor Bogdan Tabiś. Obecny był również z-ca Komendanta podinspektor Bogdan Machalski. Po powitaniu gości przez Komendanta, przebieg konkursu oraz wyniki odczytał Naczelnik Wydziału Prewencji podinspektor Antoni Bałut.Celem konkursu organizowanego przez Komendę Powiatową Policji w Dąbrowie Tarnowskiej a opublikowanego przez Dziennik Polski było m.in. promowanie tej grupy zawodowej oraz pokazanie pracy dzielnicowego . Do konkursu stanęło ośmiu dzielnicowych - pięciu reprezentujących Komendę Powiatową Policji w Dąbrowie Tarnowskiej i trzech z Komisariatu Policji w Szczucinie.Zwycięzca trwającego ok. trzech miesięcy plebiscytu otrzymał 3,5 tyś głosów a został nim sierżant Piotr Motyka z Wydziału Prewencji w Komendzie Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej. Ten młody dzielnicowy został przyjęty do służby policyjnej w Wydziale Prewencji w Warszawie a następnie w 2005 r. przeszedł do pracy w Komendzie Powiatowej Policji w Brzesku. Od 2007 r. pracuje w Wydziale Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej . Drugie i trzecie miejsce zajęli : st. sierżant Paweł Kantor z Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej oraz aspirant Waldemar Gorzkowicz z Komisariatu Policji w Szczucinie.Nagrodzone zostały również 4 osoby, które wypełniając kupon konkursowy oddały głos na dzielnicowego i otrzymały od redaktor Dziennika Polskiego Barbary Jaworskiej – symboliczne upominki i gadżety.