Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Wizyta w niemieckim Roding

Wizyta w niemieckim Roding

Wizyta w niemieckim Roding

W dniach 5 – 8 lipca bieżącego roku przedsiębiorcy i przedstawiciele powiatu dąbrowskiego na czele z Barbarą Pobiegło przewodniczącą Rady Powiatu Dąbrowskiego i Tadeuszem Kwiatkowskim starostą dąbrowskim wzięli udział w 65 spotkaniu „Rodinger Volksfest" w bawarskim mieście Roding w Niemczech. Zaproszenie do udziału w tym przedsięwzięciu wystosował Burmistrz miasta Roding, z którym powiat dąbrowski ma podpisaną umowę o współpracy międzynarodowej.

Przedsiębiorcy, którzy reprezentowali nasz region to Mariusz i Andrzej Sokołowski z Gruszowa Wielkiego zajmujący się wypiekiem chleba w tym chleba tradycyjnego wpisanego na listę produktów tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Rodzina Sokołowskich prowadzi również Dom Chleba, gdzie organizowane są warsztaty pieczenia chleba. Z zajęć tych korzystają głównie dzieci, dla których jest to dobra zabawa połączona z edukacją.

Rodinger Volksfest odbywa się od końca czerwca do początku lipca i może się poszczycić długą tradycją. Każdego roku przygotowywany jest urozmaicony program dla młodszych i starszych mieszkańców miasta, podczas którego spotykają się różne grupy zawodowe i społeczne. Jest również program dla dzieci. Absolutną atrakcją jest duży pokaz sztucznych ogni i oczywiście świetna bawarska kuchnia z urozmaiconym wieczornym programem.

Delegacja podczas spotkania z burmistrzem miasta i omówiła program tegorocznej współpracy m.in. udział delegacji niemieckiej w Święcie Powiśla Dąbrowskiego i powiatowych obchodach 100 letniej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

msmol/mags

W dniach 5 – 8 lipca bieżącego roku przedsiębiorcy i przedstawiciele powiatu dąbrowskiego na czele z Barbarą Pobiegło przewodniczącą Rady Powiatu Dąbrowskiego i Tadeuszem Kwiatkowskim starostą dąbrowskim wzięli udział w 65 spotkaniu „Rodinger Volksfest" w bawarskim mieście Roding w Niemczech. Zaproszenie do udziału w tym przedsięwzięciu wystosował Burmistrz miasta Roding, z którym powiat dąbrowski ma podpisaną umowę o współpracy międzynarodowej. Przedsiębiorcy, którzy reprezentowali nasz region to Mariusz i Andrzej Sokołowski z Gruszowa Wielkiego zajmujący się wypiekiem chleba w tym chleba tradycyjnego wpisanego na listę produktów tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Rodzina Sokołowskich prowadzi również Dom Chleba, gdzie organizowane są warsztaty pieczenia chleba. Z zajęć tych korzystają głównie dzieci, dla których jest to dobra zabawa połączona z edukacją. Rodinger Volksfest odbywa się od końca czerwca do początku lipca i może się poszczycić długą tradycją. Każdego roku przygotowywany jest urozmaicony program dla młodszych i starszych mieszkańców miasta, podczas którego spotykają się różne grupy zawodowe i społeczne. Jest również program dla dzieci. Absolutną atrakcją jest duży pokaz sztucznych ogni i oczywiście świetna bawarska kuchnia z urozmaiconym wieczornym programem. Delegacja podczas spotkania z burmistrzem miasta i omówiła program tegorocznej współpracy m.in. udział delegacji niemieckiej w Święcie Powiśla Dąbrowskiego i powiatowych obchodach 100 letniej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. msmol/mags