1. VII Konkurs Piosenki Anglojęzycznej

VII Konkurs Piosenki Anglojęzycznej

konkursu zaprezentowali wysoki poziom swoich umiejętności.

Już po raz siódmy zorganizowano Konkurs Piosenki Anglojęzycznej, który został zainicjowany w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu w 2009 roku. Do konkursu zostało zgłoszonych 17 uczestników z sześciu szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu dąbrowskiego. Uczestnicy konkursu wykonali razem trzynaście utworów między innymi takich gwiazd jak Celine Dion, Christina Aguilera, Roy Orbison, Ed Sheeran czy Aerosmith. Jak co roku uczestnicy tegorocznej edycji konkursu zaprezentowali wysoki poziom swoich umiejętności. Jurorami w konkursie zostali: przewodnicząca jury - Pani Dominika Łakoma – Inspektor w Wydziale Rozwoju Lokalnego, Edukacji i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej, Pan Stanisław Krawiec – dyrektor Centrum Polonii w Brniu oraz Pan Adrian Pawelski.  Jury miało za zadanie ocenić uczestników pod względem umiejętności językowych i wokalnych oraz interpretacji utworu i prezencji scenicznej. I miejsce zdobyła uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej: Katarzyna Reczek, która urzekła jurorów oraz publiczność wykonaniem utworu „I say a little prayer…”(Arleta Franklin). II miejsce interpretacją utworu „Bound to you” (Christina Aguilera) zdobyła Ilona Krawczyk, uczennica Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. III miejsce zdobył duet: Dominika Oleksy i Janusz Pyzik, również reprezentujący Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1wykonując znany utwór Rihanny - „Stay”. Jury przyznało także wyróżnienie: dla Patrycji Chudy, uczennicy ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej, która przygotowała piosenkę „She wolf” (David Guetta).