1. V edycja konkursu „Jaka jesteś Europo?”

V edycja konkursu „Jaka jesteś Europo?”

Po zliczeniu wszystkich punktów, najlepszymi w konkursie okazali się uczniowie
Opiekun drużyny mgr Lucyna Kaługa.
Opiekun drużyny mgr Sławomir Bator
Opiekun drużyny mgr Lucyna Kułaga.
w Radgoszczy.

9 maja 2006 roku w DNIU EUROPY Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Dąbrowie Tarnowskiej zorganizowała V edycję konkursu pt.,, Jaka jesteś Europo?, który swym zasięgiem objął cały powiat dąbrowski. Starosta Dąbrowski Krzysztof Kaczmarski objął patronat nad konkursem. Do rywalizacji zgłosiło się 13 zespołów czteroosobowych ze szkół podstawowych z Dąbrowy Tarnowskiej Szkoła Podstawowa Nr 1 i 2, Gruszowa Wielkiego, Skrzynki, Smęgorzowa, Laskówki Chorąskiej, Bolesławia, Radgoszczy, Luszowic i Szczucina. Celem konkursu było upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży wiedzy o regionie, Polsce, Europie i Unii Europejskiej. Zawodnicy wyłonieni w szkolnych eliminacjach, w finale mieli za zadanie rozwiązać test sprawdzający ich wiedzę i umiejętności z tematyki objętej regulaminem.W tegorocznym konkursie organizatorzy z wrócili uwagę na gminę Radgoszcz. Lekturą obowiązkową była książka pt. „Gmina Radgoszcz historia i perspektywy" autorstwa Hanny Lawera i Artura Bata.Po sprawdzeniu obowiązkowego testu jury wyłoniło 5 najlepszych zespołów i to one w obecności publiczności prezentowały wybrany kraj Unii Europejskiej według zasad podanych w regulaminie. Dodatkowe punkty można było zdobyć za przygotowanie przewodnika turystycznego po wybranym kraju europejskim.Po zliczeniu wszystkich punktów, najlepszymi w konkursie okazali się uczniowiez Zespołu Szkół w Luszowicach, którzy zajęli I miejsce. Byli to: Maria Niemczura, Katarzyna Zuziak, Jan Niemczura, Marlena MędalaOpiekun drużyny mgr Lucyna Kaługa.II miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa nr2 w Dąbrowie Tarnowskiej: Kinga Borek, Olga Dziedzic, Ewa Kulik, Mateusz Mendys.Opiekun drużyny mgr Sławomir BatorIII miejsce: Zespół Szkół w Luszowicach: Agnieszka Starzyk, Wojciech Pikul, Dawid Kazibut, Justyna Kaługa.Opiekun drużyny mgr Lucyna Kułaga.Cały konkurs oceniało jury w dwóch grupach składające się z Starosty Dąbrowskiego Krzysztofa Kaczmarskiego, nauczycieli z poszczególnych szkół biorących udziałw konkursie, przedstawiciela Powiatowego Centrum Informacji Europejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej oraz organizatorów.Finał konkursu uświetniła nam prezentacja gminy i szkoły Radgoszcz, którą przygotowały panie mgr Agnieszka Łach i mgr Renata Wolak z Zespołu Szkółw Radgoszczy.Na zakończenie Starosta Dąbrowski Krzysztof Kaczmarski wręczył wszystkim uczestnikom i laureatom konkursu dyplomy i nagrody, których fundatorem był Zarząd Powiatu w Dąbrowie Tarnowskiej.„Serdecznie dziękujemy za prace w jury i przegotowanie uczniów do konkursu. Poziom wiedzy i umiejętności zawodników był bardzo wysoki, ale to zawdzięczamy ciężkiej pracy nauczycieli z uczniami w przygotowaniach do konkursu. Wiemy, że są to ogromne ilości społecznie przepracowanych godzin" – mówi Danuta Runger nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej.Konkurs zorganizowali nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej m l im, Jana Pawła II w Dąbrowie Tarnowskiej: mgr Danuta Runger, mgr Renata Skrzyniarz, mgr Leokadia Pantera, mgr Beata Kwapień, mgr Krzysztof Niemiec.