1. Uroczystość wręczenia medali „Za zasługi dla Obronności Kraju"

Uroczystość wręczenia medali „Za zasługi dla Obronności Kraju"

Uroczystość wręczenia medali „Za zasługi dla Obronności Kraju

Wszyscy wyróżnieni otrzymali kwiaty oraz okolicznościowe upominki.

W dniu 24 marca 2010 roku w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej miała miejsce uroczystość wręczenia medali Ministra Obrony Narodowej dla zasłużonych w dziedzinie rozwoju i umacniania obronności. Odznaczenia wręczono rodzicom, którzy wychowali trzech i więcej synów wzorowo służących w szeregach wojska polskiego. Uroczystość rozpoczął Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski witając na wstępie zasłużonych oraz zaproszonych gości wśród których byli: Zastępca Komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień mjr Zbigniew Orzechowski, st. sierż. sztab. Marek Nijak, Zastępca Burmistrza Gminy Dąbrowa Tarnowska Marek Minorczyk, Zastępca Burmistrza Gminy Szczucin Marian Wadas, Wójt Gminy Radgoszcz Marek Lupa, a także Wójt Gminy Olesno Witold Morawiec. Złoty medal za zasługi dla obronności kraju wręczono Państwu Zofii i Marianowi Bieś z Laskówki Chorąskiej. Srebrne medale otrzymali: Lidia i Marian Kułaga oraz Krystyna i Mieczysław Kijak – Gmina Dąbrowa Tarnowska, Państwo Janina i Michał Banach z Gminy Gręboszów, Państwo Weronika i Henryk Krupa oraz Maria i Piotr Wajda Gmina Olesno, Państwo Stefania i Mieczysław Błach, Wiesława i Janusz Galus, Joanna i Tadeusz Grabowscy, Stefania i Jan Minorczyk oraz Danuta i Eugeniusz Podosek - mieszkańcy Gminy Radgoszcz. Z Gminy Szczucin Srebrnym medalem odznaczeni zostali Władysława Kupiec, Alina Orszulak, Stanisława i Kazimierz Łachut oraz Krzysztofa i Franciszek Padykuła. Brązowym medalem za zasługi w dziedzinie rozwoju i umacniania obronności kraju odznaczony został Wójt Gminy Olesno Witold Morawiec. Wszyscy wyróżnieni otrzymali kwiaty oraz okolicznościowe upominki. Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski pogratulował wszystkim odznaczonym rodzicom, dziękując im jednocześnie za przykład życia oraz trud wychowania, który zaowocował wzorową i pełną oddania służbą wojskową ich synów. Wszystkim Zebranym Starosta Krajewski życzył pełnych pokoju i radości Świąt Wielkanocnych. Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem oraz opowieściami odznaczonych o służbie wojskowej synów.