1. Uroczystość Opłatkowa Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Pomocna Dłoń”

W dniu 21 grudnia br., zorganizowano w dąbrowskim Domu Katechetycznym Spotkanie Opłatkowe Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Pomocna Dłoń", połączone z inscenizacją Jasełkową uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej. Samorząd Powiatu Dąbrowskiego reprezentowali Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski oraz Wicestarosta Dąbrowski Robert Pantera. Obecni byli również Przedstawiciele Jednostek Powiatowych: Dyrektor Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej Bogusława Molak, Z-ca Dyrektora PCPR-u Maria Smolicha oraz Komendant Powiatowy PSP Adam Rzemiński. Zaproszenie przyjęli także: Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek, Wójt Gminy Olesno Witold Morawiec, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Jadwiga Kusior, Kierownik WTZ Ryszard Micek, Z-ca MGOPS Halina Sarat, Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Krzysztof Kaczmarski oraz Proboszcz dąbrowskiej parafii ks. Prałat Stanisław Cyran. Zaproszonych gości, wśród których nie zabrakło dzieci i rodziców związanych z działalnością Stowarzyszenia - przywitała Prezes Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń" Barbara Sobecka – Mikos, która w obecności Wiceprezes Stowarzyszenia Stanisławy Jastrząb, zaprosiła zebranych do obejrzenia Misterium Bożonarodzeniowego, przygotowanego przez wychowanków dąbrowskich WTZ-ów. Po poświeceniu opłatków przez ks. Prałata Stanisława Cyrana, wszyscy zebrani na uroczystym Spotkaniu Opłatkowym składali sobie wzajemnie świąteczne i noworoczne życzenia. Na zakończenie uroczystości wystąpił Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, który złożył zebranym w imieniu własnym, Wicestarosty Dąbrowskiego oraz Zarządu Powiatu Dąbrowskiego najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym 2011 roku.