Udany XVIII „Bieg Sokoła” w Narożnikach
Bogata tradycja biegów przełajowych krzewiących zasadę: „W zdrowym ciele zdrowy duch” oraz promujących wartości wychowawcze związane z patriotyzmem (tradycja i wkład PTG „Sokół”, „Strzelca” w dzieło niepodległości Polski) jest w powiecie dąbrowskim podtrzymywana.
27 września 2019 roku, nad zalewem w Narożnikach, przy słonecznej i jesiennej pogodzie odbył się XXVIII Powiatowy „Bieg Sokoła” (szkoły podstawowe z gmin: Dąbrowa Tarnowska i Radgoszcz, ponadpodstawowe z terenu powiatu dąbrowskiego).
Organizatorami zawodów byli: Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej, Dąbrowski Dom Kultury, Urząd Gminy w Radgoszczy. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Starosta Powiatu Dąbrowskiego Lesław Wieczorek, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski, Wójt Gminy Radgoszcz Marek Lupa.
Bieg odbył się na trasach wytyczonych wokół zalewu w Narożnikach (gmina Radgoszcz) w 4 kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe: klasy I-III (na 500 m), klasy IV-VI (na 800 m), klasy VII-VIII (1200 m) i młodzież ponadpodstawowa – na 1500 m. Łącznie wzięło w nim udział – około 239 zawodników z 16 szkół (7 podstawowych i 4 ponadpodstawowych).
Nagrody, dyplomy i puchary wręczali: Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski, Wójt Gminy Radgoszcz Marek Lupa oraz goście specjalni przybyli na bieg: Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz i Dyrektor ds. technicznych Szpitala Specjalistycznego im. J. Dietla w Krakowie Marcin Mikos.
Wyniki w poszczególnych kategoriach:
– indywidualnie:
Klasy I-III, szkoły podstawowe, dziewczęta:
I miejsce – Daria Toczek (Zarzecze Duże)
II – Wiktoria Chudy (Zarzecze Duże)
III – Nikola Błachaniec (Radgoszcz)
IV – Wiktoria Wajda (Luszowice)
V – Daria Nowak (Nieczajna Górna),
Klasy I-III, szkoły podstawowe, chłopcy:
I miejsce – Jakub Szarek (Radgoszcz)
II – Michał Machnik (Radgoszcz)
III – Mateusz Kijak (Nieczajna Górna)
IV – Adrian Sojka (Nieczajna Górna)
V – Igor Bartoń (Radgoszcz)
Klasy IV-VI, szkoły podstawowe, dziewczęta:
I miejsce – Weronika Piekielniak (Zarzecze Duże)
II – Patrycja Kędzior (Zarzecze Duże)
III – Oliwia Machnik (Radgoszcz)
IV – Wiktoria Błachaniec (Radgoszcz)
V – Nadia Kaper (Radgoszcz)
Klasy IV-VI, szkoły podstawowe, chłopcy:
I miejsce – Piotr Wawrzonek (Zarzecze Duże)
II – Dominik Podosek (Radgoszcz)
III – Dawid Cur (Gruszów Wielki)
IV – Oskar Błachaniec (Radgoszcz)
V – Jakub Zuchora (Radgoszcz)
Klasy VII-VIII, dziewczęta:
I miejsce – Karolina Wawrzonek (Zarzecze Duże)
II – Gabriela Kmieć (Nieczajna Górna)
III – Karolina Kilian (Radgoszcz)
IV – Wiktoria Kacała (Radgoszcz)
V – Klaudia Kacała (Radgoszcz)
Klasy VII-VIII, chłopcy:
I miejsce – Kamil Cudak (Luszowice)
II – Jakub Nęga (Radgoszcz)
III – Piotr Minorczyk (Radgoszcz)
IV – Jakub Bogacz (Radgoszcz)
V – Kacper Kmieć (Luszowice)
Ponadpodstawowe, dziewczęta:
I miejsce – Klaudia Piłat (PCEiKZ w Szczucinie)
II – Julia Saładyga (I LO w Dąbrowie Tarnowskiej)
III – Kinga Saładyga (I LO w Dąbrowie Tarnowskiej)
IV – Aleksandra Wałaszek (I LO w Dąbrowie Tarnowskiej)
V – Kamila Wójcik (I LO w Dąbrowie Tarnowskiej)
Ponadpodstawowe, chłopcy:
I miejsce – Przemysław Wnęk (ZS nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)
II – Mateusz Sieradzki (PCEiKZ w Szczucinie)
III – Radosław Kułaga (ZS nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)
IV – Szymon Sznajder (PCEiKZ w Szczucinie)
V – Mateusz Kareta (I LO w Dąbrowie Tarnowskiej)
Klasyfikacja zespołowa:
Szkoły podstawowe, klasy I-VI:
I miejsce i Puchar Wójta Radgoszczy – SP w Radgoszczy – 90 pkt.
II miejsce – SP w Zarzeczu Dużym – 68 pkt.
III – SP w Nieczajnie Górnej – 29 pkt.
IV – SP w Luszowicach – 20 pkt.
V – SP w Gruszowie Wielkim – 9 pkt.
VI – SP w Laskówce Chorąskiej– 4 pkt.
VII – ZS w Żelazówce – 0 pkt.,
Szkoły podstawowe, klasy VII-VIII:
I miejsce i Puchar Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej – SP w Radgoszczy – 61 pkt.
II miejsce – SP w Luszowicach – 17 pkt.
III miejsce – SP w Zarzeczu Dużym – 14 pkt.
IV – SP w Nieczajnie Górnej – 12 pkt.
V –SP w Gruszowie Wielkim – 6 pkt.,
Szkoły ponadpodstawowe:
I miejsce i Puchar Starosty Dąbrowskiego – I LO w Dąbrowie Tarnowskiej – 198 pkt.
II miejsce – Powiatowe Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie – 119 pkt.
III miejsce – ZS nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej– 98 pkt.
IV – ZSP w Brniu – 20 pkt.
Dla wszystkich uczestników sprotowych rywalizacji organizatorzy ufundowali poczęstunek w postaci kiełbasek z grilla oraz napoi gorących), dyplomy dla szkół (miejsca I-III), nagrody rzeczowe i medale (indywidualnie za miejsca I-III medale).
Źródło: Dąbrowski Dom Kultury/gd
Przejdź do strony Wydziału Geodezji e-Puap
Przejdź do strony Elektroniczna Platforma
Usług Administracji Publicznej CEIDG
Przejdź do strony Centralna Ewidencja i Informacja
o Działalności Gospodarczej Przejdź do strony Dziennik Województwa
Małopolskiego Przejdź do strony Dziennik Ustaw
dziennikustaw.gov.pl Przejdź do strony Monitor Polski
monitorpolski.gov.pl Przejdź do strony Program ochrony powietrza
dla województwa małopolskiego Przejdź do strony Baza teleadresowa
podmiotów i organizacji pozarządowych realizujących
oddziaływania wobec osób stosujących przemoc w rodzinie
w Dąbrowie Tarnowskiej
ul. B. Joselewicza 5