1. Uczniowie Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu – w hołdzie ofiarom Katynia i katastrofy samolotu pod Smoleńskiem

W dniu 14 kwietnia 2010r. o godz. 8:00, uczniowie , dyrekcja i grono pedagogiczne wszystkich szkół ponadgimnazjalnych powiatu dąbrowskiego oraz zaproszony - Starosta Dąbrowski, Wiesław Krajewski, wzięli udział w uroczystej mszy św. w kościele NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej, poświęconej ofiarom Zbrodni Katyńskiej i katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Mszy św. koncelebrowanej przewodził ks. prałat Stanisław Cyran – proboszcz dąbrowskiej parafii. We mszy św. aktywnie uczestniczyli uczniowie ZSP nr 2 i ZSP nr 1, w Dąbrowie Tarnowskiej, którzy śpiewali psalm, odmawiali modlitwę wiernych, zanosili dary ofiarne kapłanowi i służyli do mszy.Bardzo głęboką w swej treści homilie wygłosił ks. prałat, który odniósł się do tragicznych wydarzeń mordu katyńskiego sprzed 70 laty, zwłaszcza do zakłamywania prawdy o tych strasznych dla naszego narodu doświadczeniach. Kazanie księdza prałata zawierało odniesienia do najnowszych, równie bolesnych dla naszej Ojczyzny wydarzeń. Cała Polska śledzi bowiem z uwagą wszystkie doniesienia mediów po katastrofie samolotu rządowego 10 kwietnia 2010 r. pod Smoleńskiem, z parą prezydencką i wieloma ważnymi osobami życia publicznego na pokładzie.Młodzież mogła usłyszeć dużo ciepłych i prawdziwych słów o naszym tragicznie zmarłym prezydencie Lechu Kaczyńskim i jego małżonce. Na zakończenie, ksiądz prałat skierował do wiernych słowa aby w codziennym życiu przyświecały nam, wartości dobrej, rzetelnej pracy i służenia dobru publicznemu. Oprawę słowno- muzyczną mszy św. przygotowała wraz z uczniami ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, pani Bożena Nadolska – Walus, nauczycielka j. polskiego.