1. Uczcili Dzień Papieski

Uczcili Dzień Papieski

13 października br., pod hasłem „Jan Paweł II – Papież Dialogu" w całej Polsce obchodzono XIII Dzień Papieski.Z tej okazji w Kościele Parafialnym NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej o godz. 11:00 odbyła się uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem ks. Prałata Józefa Poręby połączona z apelem pod pomnikiem papieskim.W dąbrowskiej świątyni licznie zgromadzili się parafianie, a także delegacje samorządów Powiatu Dąbrowskiego i Gminy Dąbrowa Tarnowska, delegacja Rady Parafialnej, kombatanci, strażacy, a także delegacje ze szkół.Po Eucharystii zebrani wierni wraz z delegacjami spotkali się na modlitewnym apelu pod pomnikiem Jana Pawła II, gdzie złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze.