Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Gręboszowskiej zaprasza na regionalną konferencję pn. „Galicyjskie drogi ku niepodległości”

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Gręboszowskiej zaprasza na regionalną konferencję pn. „Galicyjskie drogi ku niepodległości”

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Gręboszowskiej zaprasza na regionalną konferencję pn. „Galicyjskie drogi ku niepodległości”

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Gręboszowskiej zaprasza na regionalną konferencję pod nazwą „Galicyjskie drogi ku niepodległości”, która odbędzie się w piątek 15 czerwca 2018 roku o godzinie 9:00 w Szkole Podstawowej im. majora Henryka Sucharskiego w Gręboszowie.

Konferencję rozpocznie część artystyczna w wykonaniu młodzieży szkolnej. Następnie wykłady wygłoszą:

  • dr Jan Hebda, Narodziny Drugiej Rzeczypospolitej w regionie tarnowskim,
  • dr Ryszard Banach, Rola duchowieństwa gręboszowskiego w krzewieniu postaw patriotycznych,
  • mgr Włodzimierz Piasecki, Udział Legionów Polskich w walkach niepodległościowych na terenie Gręboszowa i okolic,
  • prof. UP dr hab. Jacek Rozmus, Wojskowe cmentarze i miejsca pamięci na terenie Ziemi Gręboszowskiej.

Po konferencji odbędzie się złożenie wieńców pod Pomnikiem Grunwaldzkim (Gręboszów-Miłocin).

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Gręboszowskiej zaprasza na regionalną konferencję pod nazwą „Galicyjskie drogi ku niepodległości”, która odbędzie się w piątek 15 czerwca 2018 roku o godzinie 9:00 w Szkole Podstawowej im. majora Henryka Sucharskiego w Gręboszowie. Konferencję rozpocznie część artystyczna w wykonaniu młodzieży szkolnej. Następnie wykłady wygłoszą: dr Jan Hebda, Narodziny Drugiej Rzeczypospolitej w regionie tarnowskim, dr Ryszard Banach, Rola duchowieństwa gręboszowskiego w krzewieniu postaw patriotycznych, mgr Włodzimierz Piasecki, Udział Legionów Polskich w walkach niepodległościowych na terenie Gręboszowa i okolic, prof. UP dr hab. Jacek Rozmus, Wojskowe cmentarze i miejsca pamięci na terenie Ziemi Gręboszowskiej. Po konferencji odbędzie się złożenie wieńców pod Pomnikiem Grunwaldzkim (Gręboszów-Miłocin).