1. Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Gręboszowskiej zaprasza na regionalną konferencję pn. „Galicyjskie drogi ku niepodległości”

• dr Jan Hebda, Narodziny Drugiej Rzeczypospolitej w regionie tarnowskim,
  • dr Ryszard Banach, Rola duchowieństwa gręboszowskiego w krzewieniu postaw patriotycznych,
  • mgr Włodzimierz Piasecki, Udział Legionów Polskich w walkach niepodległościowych na terenie Gręboszowa i okolic,
  • prof. UP dr hab. Jacek Rozmus, Wojskowe cmentarze i miejsca pamięci na terenie Ziemi Gręboszowskiej.

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Gręboszowskiej zaprasza na regionalną konferencję pod nazwą „Galicyjskie drogi ku niepodległości”, która odbędzie się w piątek 15 czerwca 2018 roku o godzinie 9:00 w Szkole Podstawowej im. majora Henryka Sucharskiego w Gręboszowie. Konferencję rozpocznie część artystyczna w wykonaniu młodzieży szkolnej. Następnie wykłady wygłoszą: dr Jan Hebda, Narodziny Drugiej Rzeczypospolitej w regionie tarnowskim, dr Ryszard Banach, Rola duchowieństwa gręboszowskiego w krzewieniu postaw patriotycznych, mgr Włodzimierz Piasecki, Udział Legionów Polskich w walkach niepodległościowych na terenie Gręboszowa i okolic, prof. UP dr hab. Jacek Rozmus, Wojskowe cmentarze i miejsca pamięci na terenie Ziemi Gręboszowskiej. Po konferencji odbędzie się złożenie wieńców pod Pomnikiem Grunwaldzkim (Gręboszów-Miłocin).