1. Temat dot. Zbrodni Katyńskiej podjęty przez Powiat Dąbrowski na Międzynarodowej Konferencji

Poniżej prezentujemy program konferencji.

W dniu 28 czerwca br. o godz.11:00 w Instytucji Powiatowej, którą jest Centrum Polonii- Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu, odbędzie się Konferencja pn. "Trzy Pokolenia Pokatyńskie", na którą składać się będzie cykl wykładów i dyskusji o zbrodni katyńskiej dokonanej w 1940 roku. Wykłady będą prezentowane przez historyków z Polski, Niemiec oraz Rosji.Celem Konferencji jest zapoznanie młodych Polaków przybyłych na to spotkanie z Ukrainy, Rosji, Białorusi i Litwy z prawdą na temat Mordu Katyńskiego.Organizatorem jest Stowarzyszenie Samorządów Powiśla Dąbrowskiego a współorganizatorem Centrum Polonii w Brniu.Konferencja została zorganizowana dzięki dotacji Senatu RP, w ramach zlecenia przez Kancelarię Senatu, zadań w zakresie opieki nad Polonią i Polakami za granicą w 2010r.Poniżej prezentujemy program konferencji.