1. Szkolenie EFS "Kapitał ludzki krok po kroku"

Szkolenie EFS "Kapitał ludzki krok po kroku"

Szkolenie EFS

1. Nowa polityka spójności i zasady dotyczące EFS

2. Główne zmiany dotyczące EFS w nowym okresie programowania

4. Otoczenie prawne PO KL i nowe otoczenie programowania

7. Nowy system sprawozdawczości w PO KL

8. System przepływów finansowych.

Szanowni Państwo, w związku z dużym zainteresowaniem szkoleniem na temat Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - Regionalny Ośrodek EFS w Tarnowie oraz Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej zapraszają na bezpłatne szkolenie pt „Kapitał ludzki krok po kroku". Jego celem jest przybliżenie Państwu struktury, mechanizmów wdrażania, obszarów interwencji i typów projektów finansowanych przez EFS w okresie programowania 2007 - 2013. Dwudniowe szkolenie, które odbędzie się 8 i 11 czerwca br. w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej, obejmowało będzie m.in. następujące tematy:1. Nowa polityka spójności i zasady dotyczące EFS 2. Główne zmiany dotyczące EFS w nowym okresie programowania 3. Podstawowe założenia PO KL, jego miejsce w systemie wdrażania funduszy strukturalnych, system finansowy dotyczący funduszy strukturalnych w latach 2007-2013 4. Otoczenie prawne PO KL i nowe otoczenie programowania 5. Szczegółowy przegląd priorytetów PO KL według stanu wiedzy na dzień realizacji szkolenia 6. Typy projektów (systemowe, konkursowe) i tryb wyboru projektów z uwzględnieniem procedury odwoławczej (odwołanie i protest) 7. Nowy system sprawozdawczości w PO KL 8. System przepływów finansowych. Ważną czynnością szkolenia będzie omówienie możliwości projektowych wynikających z poszczególnych priorytetów PO KL dla zainteresowanej grupy odbiorców oraz warsztaty, których celem będzie wypracowanie zarysu koncepcji projektów (diagnoza potrzeb i określanie celów projektu). Koncepcje projektów wypracowane podczas szkolenia będą w dalszej kolejności przedmiotem bezpłatnego doradztwa świadczonego przez doradcę kluczowego i doradców specjalistycznych zatrudnionych w tarnowskim ośrodku. Szczegółowy program szkolenia oraz kartę akredytacyjną można otrzymać w Wydziale Rozwoju Lokalnego, Edukacji i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej (pokój nr 40). Po wypełnieniu prosimy przesłanie faxem na nr 014 65 56 985 lub mailem na adres roefstarnow@gmail.com.  Prosimy o wcześniejsze poinformowanie pracowników Ośrodka o uczestnictwie osób niepełnosprawnych ruchowo, potrzebujących pomocy w dotarciu do miejsca szkolenia.