1. Szachowi Mistrzowie Powiatu u Starosty

Szachowi Mistrzowie Powiatu u Starosty

Zwycięstwem Starosty zakończyły się trzy partie, w jednej został pokonany.

29 lutego 2008r. Szachowi Mistrzowie Powiatu Dąbrowskiego spotkali się ze Starostą Wiesławem Krajewskim na towarzyskiej partii szachów. Zgodnie z deklaracją Starosty złożoną podczas powiatowych mistrzostw w szachach, zwycięzcy zawodów zostali zaproszeni do gabinetu Starosty na rozegranie wspólnego meczu szachowego. Starosta rozgrywał po dwie partie jednocześnie. W pierwszej turze przeciwnikami byli mistrzowie powiatu szkół podstawowych: Sylwia Puła z klasy VI oraz Konrad Mędala klasa III, obydwoje ze Szkoły Podstawowej w Szarwarku. Opiekunem uczniów był Pan Marcin Grabka nauczyciel wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej w Szarwarku. W drugiej turze naprzeciw Starosty stanęli mistrzowie powiatu szkół gimnazjalnych: Jolanta Kowal uczennica kl. III Gimnazjum im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Oleśnie oraz Łukasz Szczepanek uczeń kl. III Gimnazjum im. Bohaterów Września w Szczucinie. Zawodnikom towarzyszył Dyrektor Gimnazjum w Szczucinie Pan Bogdan Kolano. Rozgrywane partie były bardzo zacięte. Jak podkreślił Starosta Wiesław Krajewski uczniowie prezentowali wysoki poziom umiejętności szachowych. Zwycięstwem Starosty zakończyły się trzy partie, w jednej został pokonany. Na zakończenie spotkania Starosta Dąbrowski podziękował zawodnikom za rozegrany mecz i życzył sukcesów w kolejnych turniejach szachowych. Uczniowie oraz opiekunowie otrzymali upominki oraz pamiątkowe zdjęcia z rozgrywanych partii szachowych.