1. Spotkanie Zarządu Stowarzyszenia Samorządów Powiatu Dąbrowskiego

Spotkanie Zarządu Stowarzyszenia Samorządów Powiatu Dąbrowskiego

W dniu 27.05.2008 r. w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się spotkanie Zarządu Stowarzyszenia Samorządów Powiatu Dąbrowskiego. Głównym tematem spotkania było omówienie spraw związanych z przejęciem linii kolejowej Tarnów – Szczucin przez Powiat Dąbrowski.W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Polskich Kolei Państwowych S.A.: Oddział Gospodarowania Nieruchomościami w Krakowie oraz przedstawiciele PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Ze strony samorządów Powiatu Dąbrowskiego uczestniczyli: Starosta Wiesław Krajewski, Wicestarosta Tadeusz Kwiatkowski, Burmistrz Gminy Dąbrowa Tarnowska Stanisław Początek, Wiceburmistrz Marek Minorczyk, Wójt Gminy Gręboszów Krystyna Świętek, Wójt Gminy Szczucin Jan Sipior, Wójt Gminy Bolesław Kazimierz Olearczyk, Wójt Gminy Olesno Witold Morawiec, Sekretarz Gminy Mędrzechów Barbara Pobiegło. Spotkanie zostało zorganizowane przez Starostę Dąbrowskiego Wisława Krajewskiego w związku z brakiem ostatecznej decyzji PKP S.A. w sprawie zgody na przekazanie, bądź odmowy przekazania linii kolejowej Tarnów – Szczucin.W związku z nie podjęciem decyzji przez PKP S.A., samorządy Powiatu Dąbrowskiego ponagliły przedstawicieli kolei, w celu wyrażenia oczekiwanej przez samorządy decyzji. Przedstawiciele PKP zadeklarowali, że w najbliższym czasie zostanie udzielona pisemna odpowiedź na uchwałę Rady Powiatu Dąbrowskiego, podjętej w ubiegłym roku, w sprawie woli przejęcia linii kolejowej Tarnów – Szczucin przez Powiat Dąbrowski.Pan Jerzy Langer przedstawiciel PKP S.A. stwierdził, że na chwilę obecną ze strony PKP jest wola przekazania „szczucinki" samorządom.