1. Spotkanie w sprawie mostu w Borusowej

Spotkanie w sprawie mostu w Borusowej

W ubiegłym tygodniu w Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie odbyło się spotkanie przewdstawicieli samorządów z Powiatu Dąbrowskiego z Wicemarszałkiem Romanem Ciepielą w sprawie budowy mostu na rzece Wisła w miejscowości Borusowa. W spotkaniu uczestniczyli:Boleslaw Łączyński Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego, Grzegorz Stech Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie, Tadeusz Kwiatkowski Starosta Dąbrowski, Krystyna Świętek Wójt Gminy Gręboszów. Głównym tematem prowadzonych rozmów były utrudnienia związane z budową dróg dojazdowych do mostu na Wiśle przebiegających przez działki miszkańców wsi Borusowa, Kozłów i Hubenice. Mieszkańcy z Borusowej wniesli odwołanie do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który orzekł o uchyleniu decyzji SKO i Wójta Gminy.Wicemarszałek Roman Ciepiela – przedstawiciel inwestora projektu poinformował, że wniosek o kasację wyroku zostanie złożony do Naczelnego Sądu Administracyjnego, a odrębnym torem będzie prowadzone ponowne postępowanie. Most na Wiśle będzie miał duże znaczenie gospodarcze i rozwojowe zarówno dla wojewwództwa małopolskiego jak i świętokrzyskiego. Ułatwi i skróci czas przejazdu. Nie będzie już ograniczeń czasowych. Obecnie przejazd promem jest możliwy tylko do godziny 21.00. Dlatego jest to tak ważne przedsięwzięcie, gdyż ani przeprawa promowa na Wiśle, ani wszelkie inne objazdy drogowe nie zapewnią płynności komunikacyjnej w tym rejonie. To ważny korytarz komunikacyjny, łączący się z południową magistralą drogową E 40 ze wschodu na zachód.