1. Senior z pasją

Senior z pasją

Dla uczestników projektu przygotowano udział w:

LETNIEJ AKADEMII WOLONTARIUSZA 60+

• 3 dni warsztatów z zakresu wolontariatu:
    Wolontariat dla każdego;
    Skuteczna praca w zespole – jak się komunikować?;
  • termin zajęć: sierpień-wrzesień 2015 r.
  • zajęcia w grupach liczących około 13 osób
  • warsztaty realizowane w Krakowie lub w Twojej okolicy (w przypadku zebrania pełnej grupy uczestników).

WIZYCIE STUDYJNEJ

• 3 dni w warszawskich placówkach, które aktywnie i systematycznie wspierają wolontariusze - seniorzy
  • 4 spotkania z aktywnymi wolontariuszami- seniorami
  • termin – I połowa października 2015r.
  • miejsca wizyty: instytucje i organizacje pozarządowe angażujące do współpracy wolontariuszy - seniorów z różnych dziedzin życia: sportu, kultury, opieki nad chorymi np.: Muzeum Powstania Warszawskiego, Stadionem Narodowym, Muzeum Narodowym, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Ośrodkiem Pomocy Społecznej Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy, Centrum Wolontariatu w Warszawie.

Udział w projekcie jest BEZPŁATNY!

Organizatorzy zapewniają:

• materiały dydaktyczne i poczęstunek podczas warsztatów
  • zwrot kosztów dojazdu na zajęcia
  • wyżywienie, zakwaterowanie i przejazdy na wizytę studyjną
  • ubezpieczenie NNW

REKRUTACJA TRWA DO 10 lipca 2015r.
Do udziału w projekcie można zapisać się:
mailowo: rodacka@wolontariat.org.pl

files/aktualnosci/2015/05_maj/28_Senior_z_pasja/bn.png

Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie zaprasza osoby powyżej 60 roku życia zamieszkujące na terenie województwa małopolskiego do BEZPŁATNEGO udziału w projekcie SENIOR Z PASJĄ-promocja i rozwój wolontariatu wśród osób starszych w Małopolsce. SENIOR Z PASJĄ to kompleksowe przygotowanie do pełnienia wolontariatu w organizacjach pozarządowych, to szansa na przełamanie barier i obaw związanych z własnymi ograniczeniami, wiekiem, podołaniem nowym zobowiązaniom; to nabycie nowych umiejętności i znajomości. To sposób na aktywnie spędzony czas. Dla uczestników projektu przygotowano udział w: LETNIEJ AKADEMII WOLONTARIUSZA 60+ 3 dni warsztatów z zakresu wolontariatu:Wolontariat dla każdego;Skuteczna praca w zespole – jak się komunikować?;Warsztat specjalistyczny - tematyka do wyboru: praca z dziećmi, praca z trudną młodzieżą, pomoc osobom niepełnosprawnym, wolontariat hospicyjny, wolontariusz w kulturze, wolontariat akcyjny, wolontariat na sportowo. termin zajęć: sierpień-wrzesień 2015 r. zajęcia w grupach liczących około 13 osób warsztaty realizowane w Krakowie lub w Twojej okolicy (w przypadku zebrania pełnej grupy uczestników). WIZYCIE STUDYJNEJ 3 dni w warszawskich placówkach, które aktywnie i systematycznie wspierają wolontariusze - seniorzy 4 spotkania z aktywnymi wolontariuszami- seniorami termin – I połowa października 2015r. miejsca wizyty: instytucje i organizacje pozarządowe angażujące do współpracy wolontariuszy - seniorów z różnych dziedzin życia: sportu, kultury, opieki nad chorymi np.: Muzeum Powstania Warszawskiego, Stadionem Narodowym, Muzeum Narodowym, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Ośrodkiem Pomocy Społecznej Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy, Centrum Wolontariatu w Warszawie. Udział w projekcie jest BEZPŁATNY! Organizatorzy zapewniają: materiały dydaktyczne i poczęstunek podczas warsztatów zwrot kosztów dojazdu na zajęcia wyżywienie, zakwaterowanie i przejazdy na wizytę studyjną ubezpieczenie NNW Więcej informacji na stronie: http://wolontariat.org.pl/krakow/projekty/senior-z-pasja/ REKRUTACJA TRWA DO 10 lipca 2015r.Do udziału w projekcie można zapisać się:mailowo: rodacka@wolontariat.org.plwysyłając pocztą tradycyjną lub dostarczając formularz zgłoszeniowy do Biura projektu: ul. Krasickiego 18/IIp., 30-503 Kraków Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.