1. Seminarium promocyjno – informacyjne dotyczące PO KL

Seminarium promocyjno – informacyjne dotyczące PO KL

Wczoraj w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się seminarium promocyjno – informacyjne dotyczące podsumowania działalności Regionalnego Ośrodka Europejskiego Funduszu Społecznego w Tarnowie, finansowanego w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwój Zasobów Ludzkich. W spotkaniu uczestniczył Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski, Grażyna Wiatr Członek Zarządu Fundacji im. Hetmana Jana Tarnowskiego, która prowadzi ROEFS, Waldemar Piwowarczyk – Kierownik ośrodka, wójtowie gmin Kazimierz Olearczyk, Witold Morawiec, pracownicy urzędów gmin, ośrodków pomocy społecznej, szkół, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, Powiatowego Urzędu Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej, Warsztatów Terapii Zajęciowej, organizacji pozarządowych. Podczas seminarium zaprezentowane zostały najnowsze informacje na temat wdrażania Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, w tym szczególnie komponentu regionalnego, a także wymogów formalnych i interpretacji formułowanych przez Instytucję Pośredniczącą (Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego) i Instytucję Pośredniczącą II stopnia (Wojewódzki Urząd Pracy). Regionalny Ośrodek Europejskiego w Tarnowie powstał, aby promować Europejski Fundusz Społeczny jako źródło dofinansowania projektów związanych z zasobami ludzkimi, informować i szkolić potencjalnych projektodawców w zakresie tworzenia projektów do EFS, a także pomagać i doradzać w kreowaniu pomysłów na dobre projekty oraz wpierać przy tworzeniu lokalnych inicjatyw z obszaru EFS i partnerstw do ich realizacji. W związku z lokalizacją Ośrodka - jego działania skierowane są do mieszkańców powiatów: tarnowskiego (grodzkiego i ziemskiego), brzeskiego, bocheńskiego i dąbrowskiego.