1. Rozstrzygnięto III edycję konkursu „Matematyczna Wiosna”

Rozstrzygnięto III edycję konkursu „Matematyczna Wiosna”

Celem konkursu było:
- zainteresowanie uczniów ciekawymi problemami matematycznymi;
- wykrycie talentów matematycznych.
- popularyzacja matematyki jako ważnej dziedziny naukowej.

Najlepsze wyniki w konkursie osiągnęli uczniowie:

I miejsce Katarzyna Sąsiadek z Gimnazjum w Szczucinie
II miejsce Aleksandra Morawiec z Gimnazjum w Oleśnie
III miejsce Damian Dynak z Gimnazjum w Mędrzechowie

W dniu 15 maja 2014 r. w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się uroczyste podsumowanie III edycji Konkursu Matematycznego dla uczniów klas pierwszych ze szkół gimnazjalnych powiatu dąbrowskiego pn. "Matematyczna Wiosna 2014". Konkurs odbył się 14 maja i został zorganizowany przez Gimnazjum im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Oleśnie. Patronat nad konkursem objęło Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej, które ufundowało nagrody dla zwycięzców. Do konkursu przystąpiła młodzież 6 gimnazjów z Dąbrowy Tarnowskiej ,Gręboszowa, Mędrzechowa, Olesna, Radgoszczy i Szczucina, łącznie 18 uczniów. Podczas konkursu uczniowie, w ciągu 90 min, mieli do rozwiązania 15 zadań o różnej skali trudności. Celem konkursu było: - zainteresowanie uczniów ciekawymi problemami matematycznymi; - umożliwienie uczniom skonfrontowania swojej wiedzy na tle kolegów i koleżanek z innych szkół; - wykrycie talentów matematycznych. - popularyzacja matematyki jako ważnej dziedziny naukowej. Najlepsze wyniki w konkursie osiągnęli uczniowie: I miejsce Katarzyna Sąsiadek z Gimnazjum w Szczucinie II miejsce Aleksandra Morawiec z Gimnazjum w Oleśnie III miejsce Damian Dynak z Gimnazjum w Mędrzechowie Nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy wszystkim zwycięzcom wręczył Wicestarosta Dąbrowski Robert Pantera. Zorganizowany konkurs doskonale wpisuje się w szereg działań uwypuklających ważną rolę matematyki we współczesnym świecie oraz przyczynia się do poprawy poziomu edukacji matematycznej w szkołach powiatu.