1. Razem w Europie

Razem w Europie

W dniu 29 września br. delegacja samorządu Powiatu Dąbrowskiego wzięła udział w projekcie „In tune with Europe” współfinansowanym z programu Komisji Europejskiej „Europa dla Obywateli”, który odbył się we Włoszech w San Nicola La Strada. Wspólnie z innymi przybyłymi delegacjami z Niemiec, Węgier i Rumunii przedstawiciele samorządu powiatowego wzięli udział w konferencji pt. „Sektor przedsiębiorstw – relacje gospodarcze sprzyjające i promujące pomyślny rozwój miasta”, w ramach której zapoznali się m.in. z działalnością włoskiej Izby Gospodarczej oraz rolą i regulacją włoskiej legislacji prawa w handlu. Wszyscy przybyli do Włoch goście mogli również zobaczyć muzeum istniejącej niegdyś fabryki jedwabiu a także odwiedzili obecnie działającą firmę, gdzie występuje produkcja odzieży oraz innych wyrobów galanteryjnych z jedwabiu. Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, wspólnie z Burmistrzami innych samorządów partnerskich biorących udział w projekcie, podpisał finalną deklarację uczestnictwa w projekcie trzeciego spotkania partnerów w ramach projektu „In tune with Europe”, które odbyło się w San Nicola La Strada.  Powiat Dąbrowski w listopadzie tego roku będzie organizatorem czwartego spotkania partnerów projektu „In tune with Europe”. Tematem przewodnim naszego przedsięwzięcia będzie upowszechnianie edukacji społeczeństwa na każdym etapie kształcenia.