Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Ratownicy Medyczni z Dąbrowy Tarnowskiej Wicemistrzami Podkarpackich Mistrzostw w Ratownictwie Medycznym

Ratownicy Medyczni z Dąbrowy Tarnowskiej Wicemistrzami Podkarpackich Mistrzostw w Ratownictwie Medycznym

Ratownicy Medyczni  z Dąbrowy Tarnowskiej  Wicemistrzami Podkarpackich Mistrzostw w Ratownictwie Medycznym

W rozegranych Podkarpackich Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym wzięło udział 19 doborowych zespołów ratownictwa medycznego z całego kraju, w tym także zespół z Pogotowia Ratunkowego z Dąbrowy Tarnowskiej w składzie: Katarzyna Kózka, Piotr Zabiegła i Robert Żurawski. Mistrzostwa odbyły się w czerwcu w Rzeszowie.

Zawodnicy mieli do wykonania wiele zadań sprawdzających różne obszary wiedzy i praktyki w ratownictwie medycznym. Sprawdzano ich skuteczność działania w sytuacji stresu, fizycznego zmęczenia, ale też dużej liczby poszkodowanych. Rzeszowscy ratownicy - organizatorzy mistrzostw przygotowali kilka nietypowych scenariuszy sytuacji, z którymi zespoły pogotowia rzadko mają do czynienia, ale które w każdej chwili mogą się zdarzyć, po to, aby gdy do tego dojdzie działać szybko i profesjonalnie. Jednym ze sprawdzianów był atak terrorystów na jedną z rzeszowskich szkół. Ratownicy musieli nie tylko współdziałać z antyterrorystami, ale także w krótkim czasie zająć się dużą liczbą poszkodowanych  wymagających natychmiastowej pomocy - to zadnie dąbrowscy ratownicy medyczni wykonali najlepiej spośród wszystkich startujących zespołów.

W klasyfikacji generalnej ZRM z Dąbrowy Tarnowskiej zajął 2 miejsce zdobywając 199pkt , przegrywając  zaledwie o jeden punkt z drużyną z Wrocławia.

Wyniki: http://mistrzostwa-ratownictwa.pl/

R.Żurawski/mags

W rozegranych Podkarpackich Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym wzięło udział 19 doborowych zespołów ratownictwa medycznego z całego kraju, w tym także zespół z Pogotowia Ratunkowego z Dąbrowy Tarnowskiej w składzie: Katarzyna Kózka, Piotr Zabiegła i Robert Żurawski. Mistrzostwa odbyły się w czerwcu w Rzeszowie. Zawodnicy mieli do wykonania wiele zadań sprawdzających różne obszary wiedzy i praktyki w ratownictwie medycznym. Sprawdzano ich skuteczność działania w sytuacji stresu, fizycznego zmęczenia, ale też dużej liczby poszkodowanych. Rzeszowscy ratownicy - organizatorzy mistrzostw przygotowali kilka nietypowych scenariuszy sytuacji, z którymi zespoły pogotowia rzadko mają do czynienia, ale które w każdej chwili mogą się zdarzyć, po to, aby gdy do tego dojdzie działać szybko i profesjonalnie. Jednym ze sprawdzianów był atak terrorystów na jedną z rzeszowskich szkół. Ratownicy musieli nie tylko współdziałać z antyterrorystami, ale także w krótkim czasie zająć się dużą liczbą poszkodowanych  wymagających natychmiastowej pomocy - to zadnie dąbrowscy ratownicy medyczni wykonali najlepiej spośród wszystkich startujących zespołów. W klasyfikacji generalnej ZRM z Dąbrowy Tarnowskiej zajął 2 miejsce zdobywając 199pkt , przegrywając  zaledwie o jeden punkt z drużyną z Wrocławia. Wyniki: http://mistrzostwa-ratownictwa.pl/ R.Żurawski/mags