1. Poznaliśmy mistrzów ortografii na Powiślu

5 miejsce – Natalia Sasak / ZSP w Luszowicach/
6 miejsce – Anna Fido / Publiczne Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej/
– Ewa Mitera /Publiczne Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej/

Najlepsi uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych:
1 miejsce – Katarzyna Augustyńska / I LO w ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej/
2 miejsce – Barbara Chmura / I LO w ZSP Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej/
3 miejsce – Barbara Żołądź / ZSP w Brniu/
4 miejsce – Paulina Kabała / I LO w ZSP Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej/
5 miejsce – Paulina Walas / ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej/
6 miejsce – Tomasz Kozidło / ZSP w Szczucinie/

7 maja 2004 r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się I edycja konkursu pt. „Mistrz Ortografii Powiatu Dąbrowskiego 2004"dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Konkurs odbywał się pod honorowym patronatem Starostwa Powiatu Dąbrowskiego. Do finału stanęło 45 uczniów z 15 szkół z Powiśla Dąbrowskiego. W imieniu organizatorów wszystkich przybyłych gości powitała pani dyrektor ZSP Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej mgr Irena Czternastek. Konkurs uświetnił swoją obecnością adiunkt w Instytucie Filologii Polskiej Akademii Świętokrzyskiej dr Stanisław Cygan.Zawodnicy mieli za zadanie napisać dyktando a następnie rozwiązać kilka zadań o charakterze ortograficznym. Autorem niepublikowanego dotychczas dyktanda jest dr Janusz Wróblewski z Akademii Świętokrzyskiej.Po części konkursowej uczniowie wysłuchali wykładu dra Stanisława Cygana na temat „O zróżnicowaniu regionalnym języka polskiego dawniej i dziś." Następnie obejrzeli wystawę przygotowaną przez uczniów I LO w Dąbrowie Tarnowskiej pt. „Nasze pasje". Prace uczniów poprawiało jury w składzie: mgr Maria Ząbek, mgr Aneta Kukla, mgr Agnieszka Miazga, mgr Barbara Grzebieniowska, mgr Beata Kuchta, mgr Lucyna Chojnowska, mgr Bożena Walus, mgr Bogusław Kolano, mgr Barbara Bubel. Najlepszą w zmaganiach konkursowych okazała się uczennica z Gimnazjum w Podlipiu Anna Wieczorek i to właśnie ona zdobyła tytuł Mistrza Ortografii Powiatu Dąbrowskiego 2004. Wicemistrzynią została Agnieszka Rosa z Gimnazjum Publicznego nr 1 w Radgoszczy, trzecie miejsce zajęła Katarzyna Augustyńska z I Liceum Ogólnokształcącego w ZSP Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej.Ponadto uczestnicy zostali nagrodzeni w dwóch kategoriach: uczniowie gimnazjum i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.Najlepsi gimnazjaliści to:1 miejsce – Anna Wieczorek / Gimnazjum w Podlipiu/2 miejsce – Agnieszka Rosa / Gimnazjum Publiczne nr 1 w Radgoszczy/3 miejsce – Małgorzata Szczebak / Gimnazjum Publiczne w Oleśnie/4 miejsce – Gabriela Kłyś / Gimnazjum w Szczucinie/5 miejsce – Natalia Sasak / ZSP w Luszowicach/6 miejsce – Anna Fido / Publiczne Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej/– Ewa Mitera /Publiczne Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej/ Najlepsi uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych:1 miejsce – Katarzyna Augustyńska / I LO w ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej/2 miejsce – Barbara Chmura / I LO w ZSP Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej/3 miejsce – Barbara Żołądź / ZSP w Brniu/4 miejsce – Paulina Kabała / I LO w ZSP Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej/5 miejsce – Paulina Walas / ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej/6 miejsce – Tomasz Kozidło / ZSP w Szczucinie/ W konkursie uczniowie szkoły rywalizowały o Puchar Przechodni Starosty Dąbrowskiego. Drużynowo najwięcej punktów zdobyli uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej. Tam też na rok powędrowało główne trofeum rywalizacji drużynowej. Drugie miejsce w tej klasyfikacji przypadło w udziale Gimnazjum Publicznemu w Oleśnie, trzecie zaś uczniom z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej.Nagrody ufundował i wręczał Starosta Powiatu Dąbrowskiego mgr Krzysztof Kaczmarski. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe, natomiast laureatki oprócz książek dostały pióro i długopisy firmy Parker. Impreza nie miałaby tak uroczystej oprawy bez pomocy ze strony sponsorów: p. Jarosława Lesińskiego z firmy Eljot, p. Janusza Pasternaka z Eurosanu oraz pp. Jerzego i Zygmunta Olesiów z piekarni Ziarneks.Organizatorami konkursu są nauczyciele z I LO w ZSP Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej: mgr Barbara Golemo i mgr Janusz Lech.