Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Powiatowy konkurs o życiu i twórczości Marii Konopnickiej dla gimnazjalistów rozstrzygnięty

Powiatowy konkurs o życiu i twórczości Marii Konopnickiej dla gimnazjalistów rozstrzygnięty

Powiatowy konkurs o życiu i twórczości Marii Konopnickiej dla gimnazjalistów rozstrzygnięty

W dniu 22 marca 2010 roku odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczucinie „Powiatowy konkurs o życiu i twórczości Marii Konopnickiej dla gimnazjalistów". Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Dąbrowski – Wiesław Krajewski. Na zaproszenie odpowiedziało pozytywnie 7 szkół: z Borek ( 2 drużyny), Gimnazjum nr 1 z Dąbrowy Tarnowskiej, z Luszowic, z Mędrzechowa, z Podlipia, z Radwana i ze Szczucina.
Konkurs miał charakter drużynowy. Czteroosobowe drużyny zmagały się w następujących konkurencjach: recytacja, prezentacja pracy plastycznej oraz test wiedzy o życiu i twórczości Marii Konopnickiej. Ostatnią konkurencją był turniej indywidualny o tytuł „Znawcy życia i twórczości Marii Konopnickiej" i nagrodę specjalną Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Rutyny w Szczucinie, przeprowadzany na zasadach teleturnieju TVP „Jeden z dziesięciu".

Zwycięzcą turnieju została uczennica Gimnazjum w Mędrzechowie - Agata Kochanek, która w finale zmierzyła się z koleżankami z Gimnazjum w Podlipiu – Joanną Bania i z Gimnazjum w Dąbrowie Tarnowskiej – Edytą Kwapień. W nagrodę otrzymała maskotkę – gąsieniczkę.

Drużynowe zwycięstwo odniosła grupa z Luszowic w składzie: Agnieszka Starzyk, Justyna Motyka, Dawid Kazibut, Katarzyna Wójcik przygotowana przez nauczycielkę Lucynę Wójcik.

II miejsce zajęła drużyna z Borek w składzie Dorota Chrabąszcz, Katarzyna Kuśnierz, Katarzyna Kusek, Adrian Szot, przygotowana przez panią Lucynę Szot.

III miejsce przypadło w udziale drużynie z Podlipia w składzie: Sara Sajdera, Joanna Bania, Joanna Banaś, Klaudia Łoś, która została przygotowana przez panią Małgorzatę Bączek. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali nagrody książkowe.
Wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy, a w nagrodę za udział w konkursie pojadą 4 maja bieżącego roku na sponsorowaną wycieczkę do Żarnowca koło Krosna – do Muzeum Marii Konopnickiej.
Zmagania konkursowe umilił uczestnikom występ szkolnego teatru z ZSP w Szczucinie z przedstawieniem „Mendla Gdańskiego" . Scenariusz na podstawie noweli Marii Konopnickiej napisała Monika Kosińska – dyrektor szkoły, a wyreżyserowała przedstawienia nauczycielka – pani Monika Dąbroś.
Po przedstawieniu widzowie mieli okazję obejrzeć ciąg dalszy „Mendla Gdańskiego" przedstawionego w formie kabaretu wg scenariusza i w reżyserii Moniki Kosińskiej.
Konkurs przygotowały: dyrektor szkoły pani Monika Kosińska, oraz nauczycielki – Barbara Głód, Laura Tokarczyk i Krystyna Wentrych.

Opracowanie: ZSP Szczucin

W dniu 22 marca 2010 roku odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczucinie „Powiatowy konkurs o życiu i twórczości Marii Konopnickiej dla gimnazjalistów". Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Dąbrowski – Wiesław Krajewski. Na zaproszenie odpowiedziało pozytywnie 7 szkół: z Borek ( 2 drużyny), Gimnazjum nr 1 z Dąbrowy Tarnowskiej, z Luszowic, z Mędrzechowa, z Podlipia, z Radwana i ze Szczucina.Konkurs miał charakter drużynowy. Czteroosobowe drużyny zmagały się w następujących konkurencjach: recytacja, prezentacja pracy plastycznej oraz test wiedzy o życiu i twórczości Marii Konopnickiej. Ostatnią konkurencją był turniej indywidualny o tytuł „Znawcy życia i twórczości Marii Konopnickiej" i nagrodę specjalną Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Rutyny w Szczucinie, przeprowadzany na zasadach teleturnieju TVP „Jeden z dziesięciu". Zwycięzcą turnieju została uczennica Gimnazjum w Mędrzechowie - Agata Kochanek, która w finale zmierzyła się z koleżankami z Gimnazjum w Podlipiu – Joanną Bania i z Gimnazjum w Dąbrowie Tarnowskiej – Edytą Kwapień. W nagrodę otrzymała maskotkę – gąsieniczkę. Drużynowe zwycięstwo odniosła grupa z Luszowic w składzie: Agnieszka Starzyk, Justyna Motyka, Dawid Kazibut, Katarzyna Wójcik przygotowana przez nauczycielkę Lucynę Wójcik. II miejsce zajęła drużyna z Borek w składzie Dorota Chrabąszcz, Katarzyna Kuśnierz, Katarzyna Kusek, Adrian Szot, przygotowana przez panią Lucynę Szot. III miejsce przypadło w udziale drużynie z Podlipia w składzie: Sara Sajdera, Joanna Bania, Joanna Banaś, Klaudia Łoś, która została przygotowana przez panią Małgorzatę Bączek. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali nagrody książkowe.Wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy, a w nagrodę za udział w konkursie pojadą 4 maja bieżącego roku na sponsorowaną wycieczkę do Żarnowca koło Krosna – do Muzeum Marii Konopnickiej.Zmagania konkursowe umilił uczestnikom występ szkolnego teatru z ZSP w Szczucinie z przedstawieniem „Mendla Gdańskiego" . Scenariusz na podstawie noweli Marii Konopnickiej napisała Monika Kosińska – dyrektor szkoły, a wyreżyserowała przedstawienia nauczycielka – pani Monika Dąbroś.Po przedstawieniu widzowie mieli okazję obejrzeć ciąg dalszy „Mendla Gdańskiego" przedstawionego w formie kabaretu wg scenariusza i w reżyserii Moniki Kosińskiej.Konkurs przygotowały: dyrektor szkoły pani Monika Kosińska, oraz nauczycielki – Barbara Głód, Laura Tokarczyk i Krystyna Wentrych. Opracowanie: ZSP Szczucin