1. Powiatowe zawody sportowo - pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych w Szczucinie

OSP Borusowa będzie reprezentować powiat dąbrowski w zawodach wojewódzkich.

Wczoraj Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski był obecny na Powiatowych zawodach sportowo – pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych które odbyły się na obiekcie LKS w Szczucinie. Każda gmina z Powiatu Dąbrowskiego wystawiła po dwie najlepsze jednostki OSP, które miały do wykonania dwie konkurencje: sztafeta 7 x 50m i ćwiczenie bojowe. Zawody były przeprowadzone w trzech kategoriach: Drużyny Męskie, Drużyny Kobiece, Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze Chłopców. Gościnnie wystąpiły Drużyny z Powiatu Tarnowskiego OSP Zakrzów, z Powiatu Brzeskiego OSP Wola Dębińska i z Powiatu Bocheńskiego OSP Królówka. Dwóch zasłużonych strażaków z powiatu otrzymało z rąk Starosty Dąbrowskiego i Prezesa Powiatowego OSP Ryszarda Pikula odznaczenia nadane przez Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Pan Czesław Szarkowski otrzymał medal Złoty Znak Związku, natomiast Pan Stanisław Wcisło otrzymał najwyższe odznaczenie jakie można otrzymać w OSP Medal im. Bolesława Chomicza. Zwycięzcy zawodów otrzymali sprzęt ratowniczo – gaśniczy, puchary oraz dyplomy ufundowane przez Starostę Dąbrowskiego Wiesława Krajewskiego, Burmistrza i Wójtów Gmin Powiatu Dąbrowskiego oraz prywatnych sponsorów. OSP Borusowa będzie reprezentować powiat dąbrowski w zawodach wojewódzkich.