1. Powiatowe uroczystości patriotyczne w Szczucinie

Powiatowe uroczystości patriotyczne w Szczucinie

23 września 2011r. w Szczucinie odbyły się po raz drugi Powiatowe Obchody 73 Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej, Agresji Związku Radzieckiego na Polskę i Spalenia Szkoły Podstawowej w Szczucinie. Organizatorami uroczystości byli Starosta Dąbrowski - Tadeusz Kwiatkowski, Burmistrz Miasta i Gminy Szczucin - Jan Sipior oraz Gminny Społeczny Komitet Obchodów Świąt i Rocznic Państwowych w Szczucinie. W uroczystości udział wzięli m.in. Michał Wojtkiewicz Poseł na Sejm RP, Bolesław Łączyński Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego, Tadeusz Kwiatkowski Starosta Dąbrowski, Barbara Pobiegło Przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego, Jan Sipior Burmistrz Miasta i Gminy Szczucin, Andrzej Gorzkowicz Przewodniczący Rady Miejskiej w Szczucinie, Bogdan Tabiś Komendant Powiatowy Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, Adam Rzemiński Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej oraz dyrektorzy szkół i instytucji z Powiatu Dąbrowskiego. Delegacje z pocztami sztandarowymi, kombatanci, samorządowcy, delegacje służb, inspekcji i straży, delegacje szkół podstawowych i gimnazjalnych z gminy Szczucin oraz szkół ponadgimnazjalnych z Powiatu, młodzież oraz liczna grupa gości, spotkali się na placu parafialnym w Szczucinie. Stamtąd uczestnicy obchodów, prowadzeni przez orkiestrę dętą Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczucinie, przeszli do kościoła parafialnego pw. Św. Marii Magdaleny. Mszy Świętej Koncelebrowanej, podczas której odsłonięto pamiątkową tablicę poświęconą Irenie Pfeiffer, przewodniczył Proboszcz Parafii ks. Zygmunt Warzecha. Po zakończeniu Eucharystii wszyscy obecni przeszli pod Kwaterę Pamięci Narodowej. Tam słowa powitania w imieniu organizatorów, skierował do zebranych Burmistrz Miasta i Gminy Szczucin Jan Sipior. Następnie przemówienie okolicznościowe wygłosił Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski. Głos zabrał również Poseł Na Sejm na RP Michał Wojtkiewicz. W hołdzie poległym podczas II wojny światowej wszystkie delegacje złożyły wiązanki kwiatów. W okolicznościowym programie wystąpili uczniowie Gimnazjum im. Bohaterów Września. Po oficjalnej uroczystości pod Kwaterą Pamięci Narodowej w Gimnazjum im. Bohaterów Września w kwaterze Katolickiego Centrum Edukacji Młodzieży KANA odbył się koncert w wykonaniu młodzieży z Państwowej Szkoły Muzycznej w Wolsztynie, imienia Ireny Pfeiffer.