1. Powiatowe obchody Święta Policji

Powiatowe obchody Święta Policji

Mianowani na wyższe stopnie policyjne
na stopień młodszego inspektora Policji

- post. Mateusz Gnat
- post. Janusz Moździerz
- post. Marcin Reichert

Tegoroczne powiatowe obchody Święta Policji odbyły się 23 czerwca w Szczucinie. Z tej okazji w sali konferencyjnej Muzeum Drogownictwa odbył się uroczysty apel połączony z wręczeniem odznaczeń oraz nominacji na wyższe stopnie funkcjonariuszom policji. W spotkaniu udział wzięli m.in.: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie mł. insp. Marek Woźniczka, Komendant Placówki Straży Granicznej w Tarnowie ppłk SG Dariusz Biliński, Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski, Przewodniczący Rady Powiatu Robert Kądzielawa, Wicestarosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Rady Powiatu Marian Szajor, Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Bogdan Tabiś, Szef Prokuratury Rejonowej w Dąbrowie Tarnowskiej Andrzej Lewandowski, Burmistrz Szczucina Jan Sipior, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej st. bryg. Adam Rzemiński, Naczelnik Wydziału a zarazem Kustosz Muzeum Drogownictwa Marceli Bochenek. Dwudziestu funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej otrzymało w tym roku awanse. Nominacje wręczyli wspólnie Zastępca Komendanta Wojewódzkiego w Krakowie Młodszy insp. Marek Woźniczka oraz Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski. W tym roku Prezydent RP odznaczył Srebrnym Medalem za długoletnią służbę Komendanta Powiatowego Policji w Dąbrowie Tarnowskiej mł. insp. Bogdana Tabiś oraz asp. szt. Jacka Motykę. Ponadto Brązową Odznaką Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji „Zasłużony Policjant" odznaczony został asp. Jan Cholewa.Mianowani na wyższe stopnie policyjnena stopień młodszego inspektora Policji- podinspektor Bogdan Machalski na stopień podinspektora Policji- nadkomisarz Marek Banaś- nadkomisarz Ryszard Fil na stopień nadkomisarza Policji- kom. Marek Węgiel na stopień aspiranta Policji- mł. asp. Jacek Kowal na stopień młodszego aspiranta Policji- sierż. szt. Marek Kwiatkowski na stopień sierżanta sztabowego Policji- st. sierż. Grzegorz Baca- st. sierż. Krzysztof Cygan- st. sierż. Krzysztof Słowik- st. sierż. Jarosław Czupryna na stopień starszego sierżanta Policji- sierż. Artur Gnat- sierż. Dariusz Giża- sierż. Paweł Kantor- sierż. Łukasz Kot na stopień sierżanta Policji- st. post. Paweł Kmieć- st. post. Sebastian Siwadłowski- st. post. Jerzy Sołtys na stopień starszego posterunkowego Policji- post. Mateusz Gnat- post. Janusz Moździerz- post. Marcin Reichert Podczas uroczystości Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski pogratulował odznaczonym i awansowanym, podziękował wszystkim policjantom za ofiarną i wzorową służbę oraz złożył życzenia funkcjonariuszom, pracownikom cywilnym Policji i ich rodzinom.