1. Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w szachach

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w szachach

Wyniki Szachowych Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej:

W kategorii dziewcząt:

1.miejsce  – Julia Kądzielawa (Dąbrowa Tarnowska nr 2)

2.miejsce  – Patrycja Rokita (Pilcza Żelichowska)

3.miejsce  – Weronika Morawiec (Olesno)

W kategorii chłopców:

1.miejsce – Karol Dulak (Szczucin)

2.miejsce – Paweł Ogorzelec (Luszowice)

3.miejsce – Szymon Gryz (Pilcza Żelichowska)

11 grudnia br. w Zespole Szkół Publicznych w Luszowicach, odbyła się kolejna edycja Turnieju Szachowego w kategorii Szkół Podstawowych. Organizatorami tych zawodów byli: Powiatowy Szkolny Związek Sportowy i samorząd powiatowy.   W tym roku dziewczęta rywalizowały systemem kołowym a chłopcy systemem szwajcarskim na dystansie siedmiu rund.  Wyniki Szachowych Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej:  W kategorii dziewcząt: 1.miejsce  – Julia Kądzielawa (Dąbrowa Tarnowska nr 2)        2.miejsce  – Patrycja Rokita (Pilcza Żelichowska) 3.miejsce  – Weronika Morawiec (Olesno)  W kategorii chłopców: 1.miejsce – Karol Dulak (Szczucin) 2.miejsce – Paweł Ogorzelec (Luszowice) 3.miejsce – Szymon Gryz (Pilcza Żelichowska)   Dla pierwszych trzech miejsc obu kategorii ufundowano pamiątkowe medale i dyplomy, które w imieniu Starosty Dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego wręczyła Dyrektor szkoły Teresa Motyka.   Pierwsze 3 osoby będą reprezentować Powiat Dąbrowski na Zawodach Wojewódzkich. Turniej sędziował Piotr Rychliński.   Nagrody zostały zakupione ze środków dotacji powiatu dąbrowskiego w ramach realizacji zadania pn. „Współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży szkół z terenu powiatu dąbrowskiego w ramach Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego”.