Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Indywidualnej Lidze Lekkoatletycznej
W środę,10 października 2018 r., na stadionie Miejsko - Ludowego Klubu Sportowego „Dąbrovia” w Dąbrowie Tarnowskiej odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Indywidualnej Lidze Lekkoatletycznej. Ogółem do rywalizacji przystąpiło 72 uczniów i uczennic z 6 szkół podstawowych z terenu powiatu dąbrowskiego (SP nr 2 i nr 3 w Dąbrowie Tarnowskiej, SP w Gruszowie Wielkim, SP w Mędrzechowie, SP w Szczucinie i SP Radgoszczy).
W kategorii „dziewczęta” do zawodów przystąpiło 48 uczennic.
Wyniki poszczególnych konkurencji w kategorii „dziewczęta”:
Bieg na 100 m:
- miejsce: Joanna Banaś (SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) - 15,10 s.
- miejsce: Kamila Wójcik (SP w Radgoszczy) - 15,50 s.
- miejsce: Julia Bojanowska (SP w Mędrzechowie) - 15,60 s.
Bieg na 300 m:
- miejsce: Ewa Kułaga (SP w Radgoszczy) - 50,51 s.
- miejsce: Karolina Wójcik (SP w Gruszowie Wielkim) - 52,07 s.
- miejsce: Karolina Sroga (SP w Szczucinie) - 55,94 s.
Bieg na 600 m:
- miejsce: Paulina Karaś (SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) - 2,08,28 min.
- miejsce: Kinga Saładyga (SP w Radgoszczy) - 2,12,03 min.
- miejsce: Emilia Soja (SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) - 2,13,17 min.
Pchnięcie kulą:
- miejsce: Karolina Wójcik (SP w Gruszowie Wielkim) - 7,59 m.
- miejsce: Anna Błocho (SP w Radgoszczy) - 7,56 m.
- miejsce: Emilia Kozik (SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) - 6,77 m.
Skok w dal:
- miejsce: Julia Lamch (SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) - 3,85 m.
- miejsce: Klaudia Trela (SP w Gruszowie Wielkim) -3,58 m.
- miejsce: Oliwia Piekielniak (SP w Mędrzechowie) - 3,52 m.
Rzut oszczepem:
- miejsce: Justyna Chmura (SP w Gruszowie Wielkim) - 18,75 m.
- miejsce: Anna Lech (SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) - 15,45 m.
- miejsce: Anna Błocho (SP w Radgoszczy) - 15,30 m.
Sztafeta 4 x100 m:
- miejsce: SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej - 1,04,70 min.
- miejsce: SP w Gruszowie Wielkim - 1,04,77 min.
- miejsce: SP w Radgoszczy - 1,05,78 min.
Wśród chłopców rywalizowało 24 uczniów.
Wyniki poszczególnych konkurencji w kategorii „chłopcy”:
Bieg na 100 m:
- miejsce: Damian Chudy (SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) - 13,27 s.
- miejsce: Sebastian Dziedzic (SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) - 13,72 s.
- miejsce: Kamil Wajda (SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) - 13,87 s.
Bieg na 300 m:
- miejsce: Bartłomiej Rachmaciej (SP w Mędrzechowie) - 44,72 s.
- miejsce: Andrzej Sojka (SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) - 46,39 s.
- miejsce: Oskar Jastrzębski (SP w Mędrzechowie) - 47,52 s.
Bieg na 1000 m:
- miejsce: Patryk Bartoń (SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) - 3,33,69 min.
- miejsce: Aleksander Domin (SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) - 3,34,67 min.
- miejsce: Maciej Dudek (SP w Gruszowie Wielkim) - 3,42,75 min.
Pchnięcie kulą:
- miejsce: Sebastian Dziedzic (SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) - 8,15 m.
- miejsce: Jakub Trela (SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) - 8,10 m.
- miejsce: Bartłomiej Starzyk (SP w Mędrzechowie) - 8,08 m.
Skok w dal:
- miejsce: Damian Chudy (SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) - 4,85 m.
- miejsce: Bartłomiej Rachmaciej (SP w Mędrzechowie) - 4,57 m.
- miejsce: Marcin Ryczek (SP w Gruszowie Wielkim) - 4,24 m.
Rzut oszczepem:
- miejsce: Wojciech Orszulak (SP w Mędrzechowie) - 27,40 m.
- miejsce: Jacek Ciećko (SP w Gruszowie Wielkim) - 24,55 m.
- miejsce: Maciej Świerczek (SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) - 23,50 m.
Sztafeta 4 x100 m:
- miejsce: SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej - 56,80 s.
- miejsce: SP w Mędrzechowie - 58,29 s.
- miejsce: SP w Gruszowie Wielkim - 59,93 s.
Zawody zostały zorganizowane z wykorzystaniem środków dotacji Powiatu Dąbrowskiego przekazanej Powiatowemu Szkolnemu Związkowi Sportowemu w Dąbrowie Tarnowskiej na realizację zadania pn. „Współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży szkół z terenu Powiatu Dąbrowskiego w ramach Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego.”
Bezpośrednio odpowiedzialny za przeprowadzenie zawodów z ramienia Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego był Jerzy Dąbrowa – nauczyciel wychowania fizycznego w SP w Gruszowie Wielkim. Poszczególne konkurencje sędziowali nauczyciele wychowania fizycznego: Aneta Szlązak, Agnieszka Piotrowicz, Agata Włodarczyk, Andrzej Soja, Jerzy Dąbrowa, Tomasz Łabędź i Grzegorz Marszałek.
Medale i dyplomy w imieniu starosty dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego wręczali zwycięzcom Mirosław Jastrząb – przewodniczący Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego wraz z nauczycielami sędziującymi zawody.
Foto: Andrzej Soja i Agata Włodarczyk
Przejdź do strony Wydziału Geodezji e-Puap
Przejdź do strony Elektroniczna Platforma
Usług Administracji Publicznej CEIDG
Przejdź do strony Centralna Ewidencja i Informacja
o Działalności Gospodarczej Przejdź do strony Dziennik Województwa
Małopolskiego Przejdź do strony Dziennik Ustaw
dziennikustaw.gov.pl Przejdź do strony Monitor Polski
monitorpolski.gov.pl Przejdź do strony Program ochrony powietrza
dla województwa małopolskiego Przejdź do strony Baza teleadresowa
podmiotów i organizacji pozarządowych realizujących
oddziaływania wobec osób stosujących przemoc w rodzinie
w Dąbrowie Tarnowskiej
ul. B. Joselewicza 5