1. Powiatowa Licealiada na dąbrowskiej Krytej Pływalni

III miejsce – Aleksandra Wrona ZSP Nr 2 Dąbrowa Tarnowska, z czasem 1:19,08

Sztafeta chłopców:

Sztafeta dziewcząt:

W wtorek 25 listopada br. na terenie dąbrowskiej Krytej Pływalni przeprowadzony został etap powiatowy współzawodnictwa w pływaniu uczniów szkół średnich. Organizatorami tych zawodów byli: Powiatowy Szkolny Związek Sportowy i samorząd powiatowy.  W zawodach udział wzięli zawodnicy ze szkół: ZSP nr 1 Dąbrowa Tarnowska, ZSP nr 2 Dąbrowa Tarnowska oraz PCEiKZ Szczucin.   Dziewczęta i chłopcy startowali w stylach pływackich: dowolnym, grzbietowym, klasycznym oraz delfinem. Dystans do pokonania dla wszystkich wynosił 50 metrów.   Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie: Łukasz Świętochowski oraz Anna Chmura.  Wyniki rywalizacji chłopców: Styl grzbietowy: I miejsce – Łukasz Toczek ZSP Nr 2 Dąbrowa Tarnowska, z czasem 50,01 II miejsce – Bartłomiej Ciepiela ZSP Nr 1 Dąbrowa Tarnowska, z czasem 1:10,08 III miejsce – Dawid Stec ZSP Nr 1 Dąbrowa Tarnowska, z czasem 1:24,27 Styl klasyczny: I miejsce – Jakub Dybowski ZSP Nr 1 Dąbrowa Tarnowska, z czasem 37,74 II miejsce – Piotr Żołądź ZSP Nr 1 Dąbrowa Tarnowska, z czasem 44,44 III miejsce – Tomasz Dyjak ZSP Nr 1 Dąbrowa Tarnowska, z czasem 48,71 IV miejsce – Czosnyka Michał ZSP Nr 1 Dąbrowa Tarnowska, z czasem 50,00 Styl dowolny: I miejsce – Jakub Wenc PCEiKZ Szczucin, z czasem 26,76 II miejsce – Szymon Świerczek ZSP Nr 2 Dąbrowa Tarnowska, z czasem 27,49 III miejsce – Szymon Hnatyk ZSP NR 1 Dąbrowa Tarnowska, z czasem 31,69 IV miejsce – Bartosz Lech ZSP Nr 2 Dąbrowa Tarnowska, z czasem 36,56 V miejsce – Tomasz Kurek ZSP Nr 2 Dąbrowa Tarnowska, z czasem 41,82 VI miejsce – Kamil Kądzielawa ZSP Nr 2 Dąbrowa Tarnowska, z czasem 44,60 VII miejsce – Mateusz Kupiec ZSP Nr 2 Dąbrowa Tarnowska, z czasem 45,00 VIII miejsce – Tomasz Łata ZSP Nr 2 Dąbrowa Tarnowska, z czasem 45,29 IX miejsce – Grzegorz Kiwior ZSP Nr 2 Dąbrowa Tarnowska, z czasem 46,01 X miejsce – Bartosz Wątroba ZSP Nr 2 Dąbrowa Tarnowska, z czasem 53,07 Delfin I miejsce – Łukasz Półchłopek ZSP Nr 1 Dąbrowa Tarnowska, z czasem 44,62 Wyniki rywalizacji dziewcząt: Styl grzbietowy: I miejsce – Anna Łucek ZSP Nr 1 Dąbrowa Tarnowska, z czasem 56,85 II miejsce – Dżesika Aksamit ZSP Nr 1 Dąbrowa Tarnowska, z czasem 59,12 III miejsce – Małgorzata Sitko ZSP Nr 1 Dąbrowa Tarnowska, z czasem 1:34,94 Styl klasyczny: I miejsce – Roksana Szpilska ZSP Nr 1 Dąbrowa Tarnowska, z czasem 58,15 II miejsce – Katarzyna Zych ZSP Nr 1 Dąbrowa Tarnowska, z czasem 1:06,92 Styl dowolny: I miejsce – Karolina Wenc ZSP Nr 1 Dąbrowa Tarnowska, z czasem 40,00 II miejsce – Aneta Marek ZSP Nr 1 Dąbrowa Tarnowska, z czasem 50,09 III miejsce – Aleksandra Wrona ZSP Nr 2 Dąbrowa Tarnowska, z czasem 1:19,08 Sztafeta chłopców: I miejsce – ZSP Nr 1 Dąbrowa Tarnowska z czasem 5:16,91 w składzie: Michał Czosnyka, Dawid Stec, Łukasz Półchłopek, Bartek Ciepiela, Jakub Dybowski, Piotr Żołądź, Szymon Hnatyk, Tomasz Dyjak. II miejsce – ZSP Nr 2 Dąbrowa Tarnowska z czasem 5:58,18, w składzie: Świerczek Szymon, Toczek Łukasz, Wątroba Bartosz, Lech Bartosz, Kupiec Mateusz, Kiwior Grzegorz, Kurek Tomasz, Łata Tomasz.  Sztafeta dziewcząt: I miejsce – ZSP Nr 1 Dąbrowa Tarnowska z czasem 7:49,32, w składzie: Dżesika Aksamit, Katarzyna Zych, Karolina Wenc, Małgorzata Sitko, Anna Łucek, Roksana Szpilska, Aneta Marek.   Na zakończenie dla zawodników z miejsc I – III wręczone zostały pamiątkowe medale oraz dyplomy, a do zwycięskich sztafet powędrowały puchary. Nagrody w imieniu Starosty Dąbrowskiego Tadeusz Kwiatkowskiego wręczali Łukasz Świętochowski oraz Agnieszka Aksamit – Szułakiewicz.   Nagrody i dyplomy dla uczestników zawodów zostały zakupione ze środków dotacji Powiatu Dąbrowskiego przekazanej Powiatowemu Szkolnemu Związkowi Sportowemu w Dąbrowie Tarnowskiej na realizację zadania pn. „Współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży szkół z terenu Powiatu Dąbrowskiego w ramach Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego."