1. Posiedzenie Zarządu Stowarzyszenia Samorządów Powiatu Dąbrowskiego

Posiedzenie Zarządu Stowarzyszenia Samorządów Powiatu Dąbrowskiego

W spotkaniu uczestniczyli:

Zgłoszenia na wynajem stoisk przyjmowane będą przez Urząd Gminy w Mędrzechowie.

W dniu 27 maja br. w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się posiedzenie Zarządu Stowarzyszenia Samorządów Powiatu Dąbrowskiego. Podczas spotkania, członkowie stowarzyszenia omówili organizację imprezy powiatowej pn. „Święto Powiśla Dąbrowskiego – Dożynki Powiatowe i Targi Gospodarcze", która w tym roku odbędzie się 21 sierpnia w Gminie Mędrzechów. W spotkaniu uczestniczyli:Tadeusz Kwiatkowski - Starosta Dąbrowski, Robert Pantera – Wicestarosta, Stanisław Początek - Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej, Krzysztof Korzec - Wójt Gminy Mędrzechów, Witold Morawiec - Wójt Gminy Olesno, Rafał Nowak - Sekretarz Gminy Bolesław, Wiesław Lizak – Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie, Agata Mamulska – pracownik Urzędu Gminy w Mędrzechowie. Święto Powiśla Dąbrowskiego jest już czwartym wspólnym przedsięwzięciem samorządów powiatu dąbrowskiego. Łączy w sobie nie tylko święto plonów, ale również jest to okazja do zaprezentowania się gmin, instytucji, stowarzyszeń działających na terenie powiatu. Jak co roku zorganizowany będzie konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy i najpiękniejsze „ośpiewanie" wieńca.Podczas tej imprezy swoje prezentacje przedstawią lokalne firmy i przedsiębiorstwa. Zgłoszenia na wynajem stoisk przyjmowane będą przez Urząd Gminy w Mędrzechowie. Dla firm oraz innych organizacji okołobiznesowych i pozarządowych ogłoszony będzie konkurs na najciekawsze stoiska wystawowe.W Mędrzechowie zaprezentują się również zespoły muzyczne i taneczne, orkiestry dęte, zespoły dziecięce i młodzieżowe z poszczególnych gmin. W tym roku gościć będą również Węgrzy z zaprzyjaźnionej XVIII Dzielnicy Budapesztu, którzy ugotują dla mieszkańców Powiśla prawdziwą węgierską zupę gulaszową.Gwiazdą wieczoru będzie polonijny zespół folklorystyczny pieśni i tańca „Polonez". Samorządowy rozmawiali również o konieczności zakupu karetek dla Szpitala Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej w celu zabezpieczenia zdrowia mieszkańców powiatu.Ustalono, że Samorząd Powiatowy zabezpieczy środki finansowe na zakup jednej karetki, natomiast samorządy gminne sfinansują zakup drugiej karetki.