Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

W dniu 15 października 2012r. odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Dąbrowie Tarnowskiej któremu przewodniczył Starosta Dąbrowski – Tadeusz Kwiatkowski, a w którym oprócz członków PZZK uczestniczyli: Józef Rajchel – Kierownik Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego MUW o/z w Tarnowie, Stanisław Kozioł i Leszek Doroż – przedstawiciele „Tauron Dystrybucja" S.A. - Rejon w Dąbrowie T., a także przedstawiciele gmin powiatu dąbrowskiego. Porządek posiedzenia obejmował omówienie:
- problematyki funkcjonowania powiatu w przypadku długotrwałej awarii sieci energetycznej,
- obowiązków właścicieli obiektów użyteczności publicznej oraz prywatnych budynków mieszkalnych,
- organizacji przewozów regularnych i nieregularnych dzieci i młodzieży szkolnej oraz usytuowania przystanków komunikacyjnych, oraz
- przygotowań powiatu do funkcjonowania w ekstremalnych warunkach zimowych.
Z przekazanych przez gminy danych wynika, że w przypadku braku prądu żadna z gmin nie jest przygotowana aby w minimalnym zakresie zabezpieczyć wszystkie potrzeby bytowe i zdrowotne mieszkańców. Stopień przygotowania gmin jest zróżnicowany, a kluczem do powszechnego bezpieczeństwa jest zakup agregatów prądotwórczych oraz kas fiskalnych zasilanych z baterii. Najlepiej przygotowaną obecnie dziedziną jest gospodarka wodno-ściekowa oraz powiatowa służba zdrowia – szpital. Wykonywane są liczne modernizacje sieci przesyłowych średniego i niskiego napięcia, a linie wysokiego napięcia są przewidziane do gruntownej przebudowy w najbliższych latach.
Do tematu o stanie utrzymania obiektów budowlanych wprowadziła zespół Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego – Barbara Studzińska. Wynikało z tego, że obiekty użyteczności publicznej są systematycznie kontrolowane przez służby budowlane, a ich stan techniczny właściwie monitorowany przez zarządców nieruchomości. W obecnej chwili żaden obiekt nie zagraża bezpieczeństwu ludzi.
Organizację transportu zbiorowego w powiecie ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży szkolnej przedstawił Naczelnik Wydziału Komunikacji i Transportu w Starostwie Powiatowym – Wiesław Mendys. Z dalszej dyskusji wynikało, że przewoźnicy elastycznie podchodzą do sugestii zgłaszanych przez szkoły i Starostwo, i tak planują kursy, aby ta grupa korzystających z usług transportowych była obsłużona jak najlepiej.
Na koniec, Starosta Dąbrowski – Tadeusz Kwiatkowski odnosząc się do problematyki przygotowań powiatu do funkcjonowania w ekstremalnych warunkach zimowych zwrócił się do przedstawicieli Gminnych Zespołów Zarządzania Kryzysowego, aby te w terminie do 31 października br. uaktualniły plany działań we wszystkich zakresach działalności społecznej i gospodarczej w warunkach zimowych.

Opracowanie: Referat Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych

W dniu 15 października 2012r. odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Dąbrowie Tarnowskiej któremu przewodniczył Starosta Dąbrowski – Tadeusz Kwiatkowski, a w którym oprócz członków PZZK uczestniczyli: Józef Rajchel – Kierownik Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego MUW o/z w Tarnowie, Stanisław Kozioł i Leszek Doroż – przedstawiciele „Tauron Dystrybucja" S.A. - Rejon w Dąbrowie T., a także przedstawiciele gmin powiatu dąbrowskiego. Porządek posiedzenia obejmował omówienie:- problematyki funkcjonowania powiatu w przypadku długotrwałej awarii sieci energetycznej,- obowiązków właścicieli obiektów użyteczności publicznej oraz prywatnych budynków mieszkalnych,- organizacji przewozów regularnych i nieregularnych dzieci i młodzieży szkolnej oraz usytuowania przystanków komunikacyjnych, oraz- przygotowań powiatu do funkcjonowania w ekstremalnych warunkach zimowych.Z przekazanych przez gminy danych wynika, że w przypadku braku prądu żadna z gmin nie jest przygotowana aby w minimalnym zakresie zabezpieczyć wszystkie potrzeby bytowe i zdrowotne mieszkańców. Stopień przygotowania gmin jest zróżnicowany, a kluczem do powszechnego bezpieczeństwa jest zakup agregatów prądotwórczych oraz kas fiskalnych zasilanych z baterii. Najlepiej przygotowaną obecnie dziedziną jest gospodarka wodno-ściekowa oraz powiatowa służba zdrowia – szpital. Wykonywane są liczne modernizacje sieci przesyłowych średniego i niskiego napięcia, a linie wysokiego napięcia są przewidziane do gruntownej przebudowy w najbliższych latach.Do tematu o stanie utrzymania obiektów budowlanych wprowadziła zespół Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego – Barbara Studzińska. Wynikało z tego, że obiekty użyteczności publicznej są systematycznie kontrolowane przez służby budowlane, a ich stan techniczny właściwie monitorowany przez zarządców nieruchomości. W obecnej chwili żaden obiekt nie zagraża bezpieczeństwu ludzi.Organizację transportu zbiorowego w powiecie ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży szkolnej przedstawił Naczelnik Wydziału Komunikacji i Transportu w Starostwie Powiatowym – Wiesław Mendys. Z dalszej dyskusji wynikało, że przewoźnicy elastycznie podchodzą do sugestii zgłaszanych przez szkoły i Starostwo, i tak planują kursy, aby ta grupa korzystających z usług transportowych była obsłużona jak najlepiej.Na koniec, Starosta Dąbrowski – Tadeusz Kwiatkowski odnosząc się do problematyki przygotowań powiatu do funkcjonowania w ekstremalnych warunkach zimowych zwrócił się do przedstawicieli Gminnych Zespołów Zarządzania Kryzysowego, aby te w terminie do 31 października br. uaktualniły plany działań we wszystkich zakresach działalności społecznej i gospodarczej w warunkach zimowych. Opracowanie: Referat Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych