1. Posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego dla Powiatu Dąbrowskiego

- objęcia nadzorem komunikacji zbiorowej w Powiecie Dąbrowskim.

W dniu 24 lutego br. w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego dla Powiatu Dąbrowskiego.W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Komisji, w składzie: Robert Pantera-Wicestarosta Dąbrowski, Marian Szajor – Radny Rady Powiatu, Adam Rzemiński – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej, Bogusława Molak – Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dąbrowie Tarnowskiej, Jan Kiljan – Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, Marek Banaś – Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji jak również zaproszeni goście: Barbara Studzińska-Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, Grażyna Dudajek – Powiatowy Inspektor Sanitarny oraz Marek Janik – Dyrektor Zarządu Drogowego w Dąbrowie Tarnowskiej. Rozpoczynając posiedzenie Wicestarosta Dąbrowski wręczył akty powołania członkom Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego dla Powiatu Dąbrowskiego na okres trzyletniej kadencji.Podczas spotkania, członkowie Komisji zapoznali się ze sprawozdaniem z działalności Komisji za rok 2010, które przedstawił pracownik Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz przyjęli plan pracy Komisji na rok 2011. Dyrektor Zarządu Drogowego przedstawił informację dot. utrzymania dróg powiatowych oraz planowanych inwestycji na rok 2011.Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego zapoznała zebranych z likwidacją szkód popowodziowych powstałych w 2010 roku, ilością wydanych decyzji rozbiórkowych budynków mieszkalnych oraz z realizacją odbudowy zniszczonych budynków przez powódź w 2011 roku.Powiatowy Inspektor Sanitarny omówiła bieżącą sytuację w Powiecie Dąbrowskim dotyczącą zwiększonego zachorowania na grypę. W wyniku dyskusji zostały wypracowane wnioski, które zostaną wzięte pod uwagę w pracy Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego dla Powiatu Dąbrowskiego i Rady Powiatu Dąbrowskiego a dotyczą one: - udzielenia wsparcia Komendzie Powiatowej Policji w pozyskiwaniu funduszy do wykrywania niedozwolonych środków odurzających, - objęcia patronatem i wsparcie działań w organizowaniu corocznych, strażackich konkursów plastycznych o tematyce przeciwpożarowej, - objęcia nadzorem komunikacji zbiorowej w Powiecie Dąbrowskim.